У Тернополі судове слухання щодо резонансної рейдерської атаки завершилося штурханиною

У Тернополі судове слухання щодо резонансної рейдерської атаки завершилося штурханиною

Силовий конфлікт виник сьогодні у холі Господарського слуху після слухання справи за позовом ТОВ Кан компані до ПП Фірма АМН Транс. Перепалка між двома чоловіками, яке прийшли підтримати різні сторони, переросла у штурханину. Бійку попередили інші присутні, відгородивши конфліктуючих одне від одного.

У суді представники АМН Транс доводили, що на підприємство була здійснена рейдерська атака, внаслідок чого юридичні власники досі не можуть потрапити на свою територію. Нагадаємо, наприкінці минулого року в Тернополі на вул. Гайовій,44 відбувалися регулярні «маски-шоу» із силовими протистояннями. Врешті на даній території зараз господарюють нові орендарі.

Позивач апелював до договору купівлі-продажу, мовляв на підставі цього документу Кан компані, а також треті особи (ТОВ Блекбренд сервіс та ТОВ Ценадар Торг) є новими власниками з грудня 2018 року.

Водночас адвокати АМН Транс по кроках описали всю схему рейдерської атаки, з приводу якої, за їхніми даними, зараз відкрито кримінальне провадження за ст. 190 (шахрайство).

«11 грудня 2018 року в Дніпрі приватний нотаріус на підставі підробленого рішення Дзержинського міськрайсуду Донецької області суду прийняв незаконне рішення про перереєстрацію об’єктів АМН Транс. Це було зроблено незаконно, оскільки майно, що перебуває в Тернополі, чомусь перереєстровували аж в Дніпрі. Окрім того, в нас є довідка від Дзержинського суду про те, що за номером справи, на яку посилався нотаріус, фігурує зовсім інший цивільний позов, в якому і близько не фігурує майно у Тернополі», – повідомив під час судового засідання адвокат АМН Транс Назарій Редьква.

За його даними, після внесення змін в реєстр того ж дня вже у Києві інший нотаріус задокументував роздроблення об’єктів нерухомості на вул. Гайовій, 44 загальною площею майже 3 тис м кв на 4 окремих об’єкти меншої площі, яким було присвоєно новий інвентарний номер.

«Потім ці об’єкти передали в оренду через посередників суборендаторам. Все це зробили за три дні. АМН Транс одразу ж звернулася в Міністерство юстиції, антирейдерська комісія розібралася і Міністерством було скасовано внесені зміни до реєстру речових прав на нерухоме майно. Зараз юридично АМН Транс є власником об’єктів на вул. Гайовій, 44. Також на комісії при Міністерстві юстиції нотаріуса, яка зробила незаконний запис в реєстрі на підставі фіктивного рішення суду, притягнули до дисциплінарної відповідальності і позбавили права доступу до реєстру. Хоча вона й довела, що була хакерська атака з Харкова на її комп’ютер, завдяки чому невідомі самовільно скористалися її електронними ключами. На комісії нотаріус запевнила, що особисто не вчиняла жодних дій щодо зміни власника майна в Тернополі», – зауважив адвокат.

Натомість представники Кан Компані звернулися в Господарський суд і продовжують наполягати, що саме вони є власниками території та майна на вул. Гайовій, 44.

Як стверджує ще один адвокат АМН Транс Гуцалюк Андрій, права на такий позов Кан Компані не мала.

«Звернення до суду є крайнім виходом захисту своїх порушених права. Однак сторона позивача не має порушених прав. Ніхто їм не забороняє зареєструвати право власності на майно в цивілізований спосіб, якщо в них є дійсний договір купівлі-продажу. Натомість вони обрали позов до суду, щоб провернути те, що їм не вдалося з самого початку. Однак вони не можуть звертатися до суду, адже не порушене їхнє право і вони не є власниками», – наголосив під час судового засідання Андрій Гуцалюк.

Він додав, що вже півроку власник компанії Руслан Дрозд терпить збитки, оскільки не має доступу до свого підприємства.

«Минулого тижня він знову приїхав на роботу, однак його не пустили люди, які називають себе орендарями. Він викликав поліцію. Позиція правоохоронців – розбирайтеся у суді. Хто ці люди, які перешкоджають реальному власнику потрапити на свою територію, ми не знаємо. Можу сказати лише, що всі компанії позивачів зареєстровані в Києві, а їх засновники – це фізичні особи з донецькою пропискою. Ми не хочемо діяти як вони – у силовий спосіб, доводимо свою правоту цивілізовано, у суді», – зазначив Андрій ГУцалюк.

Сам Руслан Дрозд під час виступу не стримував емоцій.

«Я прошу почути мене, бо це крик душі! Мене вигнали з моєї території і створюють проблеми. Я досі не бачив представників фірми, на яку спочатку переписали моє майно. Ця фірма створена у 2017 році, її початковий статутний капітал – 1,5 тис. грн. Однак юридично нотаріус взагалі не міг змінити власника майна, оскільки на нього є обтяження. АМН розшифровується як Анатолій Максимович Ничипорук, який був першим власником підприємства. Згодом він продав його Сергію Тарашевському, який взяв кредит в банку «Аваль» та фізичної особи. У 2013 році ми придбали фірму, погасивши іпотеку Тарашевського. При цьому не знімали обтяження, бо розуміли, в якій країні ми живемо. Тому договір, оформлений нотаріусом у грудні 2018 року, є нікчемним», – наголосив Руслан Дрозд.

Після почутого від сторін конфлікту суддя оголосила перерву в слуханні до 10 год 22 серпня.

Гайова рейдери атака АМН Транс
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі