У Тернополі батьки можуть обрати бельгійську або індійську вакцину (ВІДЕО)

Бельгійську платну чи індійську безкоштовну. Саме перед таким вибором стоять батьки, дітей яких необхідно вакцинувати. Мова йде про щеплення від дифтерії, стовбняка та кашлюка. Про різницю між вакцинами - у сюжеті Т1 Новини.

Через декілька днів, після літніх канікул, п'ятирічний Захарчик знову піде у дитячий садок. Та аби захистити дитину від небезпечних інфекцій, мама вирішила зробити чергове щеплення. Цього разу вакцинуватиме проти кашлюка, правця та дифтерії. Мама хлопчика зізнається, що стояла перед важким вибором - яку з вакцин обрати.

"В нас в поліклініці проводиться індійська вакцинація, а я купляла свою бельгійську. Тому, що чула, що дитина краще її перенесе. Можливо не буде температури. Тому я не пошкодувала свої коштів аби забезпечити цю вакцину", - каже мама Захара Людмила Пйонтко.  

Людмила і Захар заходять в лікарню. Перед тим, як зробити щеплення, стан хлопчика перевірила педіатр та переконалась чи немає жодних протипоказів для вакцинації. Після згоди лікаря, з вакциною на руках Людмила разом із Захарчиком прийшли у кабінет щеплень. Пройшло декілька хвилин і справу зроблено. Медсестра порадила мамі  слідкувати за станом сина та наступного дня прийти на прийом до лікаря, аби переконатись чи все пройшло добре. 

"В нас є своя вакцина індійська, але мама вирішила, що вона купить за свої кошти. Індійську не захотіла, хоча вони безпечні.  Просто слід контролювати, щоб не допустити високої температури", - каже медсестра кабінету щеплень поліклінічного відділу педіатричного відділення №5 КНП "Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня" Марія Олійник.

Бельгійська вакцина вартує в аптеці близько 900 гривень, каже Людмила, в той час як індійську в поліклініках видають безкоштовно. Про різницю між ними поясним нам лікар Володимир Кучма.

"Чогось так в природі повелося і люди розказують один одному, що вона може давати реакцію, може давати ускладнення. На сьогоднішній день офіційно зареєстрованих реакцій на дану вакцину немає. На будь-яку вакцину може бути алергічна реакція, температура, але це не є ускладнення, це  природній процес", - наголошує заступник директора з амбулаторно-поліклінічної роботи Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Володимир Кучма. 

Згідно статистики, за минулий рік близько двох з половиною тисяч дітей щепили проти кашлюка, правця та дифтерії. Більше тисячі з них - державною вакциною.

тернопіль вакцина діти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі