Василь Лукін: “Важливо зберегти історичну цінність Тернополя”

У четвер, 20 грудня, відбулася чергова се­сія Тернопільської міської ради. Депутати прийняли понад 100 проектів, і одним з най­активніших під час їх обговорення був керів­ник фракції Партії регіонів Василь Лукін, який вніс кілька важливих поправок до проектів рішення.

Зокрема, під час обговорення доповнень до «Програми збереження культурної спадщини міста Тернополя на 2012-2015 роки» Василь Лукін зауважив, що незважаючи на великі втрати історичного архітектурного фонду, в місті збереглося чимало забудов, що репрезентують європейську стилеву моду різних епох, традиції місцевої народної архі­тектури. Загальний вигляд багатьох з цих бу­динків переважно зберігся в історичній іко­нографії. Необхідно повернути втрачені еле­менти благоустрою, мощення, відтворити ма­лі архітектурні форми. Встановлення нових пам'ятників повинно базуватися на поперед­ніх історичних дослідженнях та обгрунтуван­нях доцільності.

Як зазначив Василь Лукін.   пропонується проект рішення, в якому не тільки зібрані усі пам'ятки культури в нашому місті, а й з'явля­ється надія, що за ними нарешті встановлять відповідний контроль та нагляд.

- Важливо, що пропонується провести інвентаризацію історичної забудови з визначенням її цінності і ступеня збереженості,- наголосив Василь Лукін. - Незаба­ром ми розглядатимемо бюджет на 2013-ий рік, тож я пропоную дати відповідне протокольне доручення, щоб на цю програму були передбачені кошти. Буду також пропо­нувати, щоб у план роботи Тернопільської міської ради на 2013-ий рік ми включили питання про заслуховування звіту, що саме зроблено щодо збереження пам'яток куль­тури.

Депутат також запропонував дати доручен­ня   управлінню культури разом з відділом
міжнародного співробітництва опрацювати можливість залучення грантових коштів на фінансування цієї програми. У підсумку пропозиції Василя Лукіна були внесені доповнен­ням до проекту рішення.

Під час обговорення внесення доповнень до програми «Освіта. Тернопіль 2012-2016» Василь Лукін запропонував преміювати на конкурсній основі вчителів та учнів шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов. У Тернополі є школи з поглибленим вивченням іноземних мов, і учні цих шкіл, окрім конкур­сів із загальноосвітніх предметів, беруть участь в різних заходах свого профілю. На думку депутата, варто дані про це системати­зувати, узагальнити та доповнити програму переліком обраних, на думку управління осві­ти, спеціалізованих конкурсів.

- До речі, - сказав Василь Лукін, - у тексті співпраці з містами-побратимами і партнерами нам варто задуматися над школою з поглибленим вивченням польської мови. Гадаю, що всі передумови для цього є, тим більше, що в педагогічному університеті теж є така спеціальність. До Тернополя часто наві­дується Генеральний консул Польщі, тому та­кий крок буде сприяти налагодженню тісні­ших торгово-економічних зв'язків між поль­ськими містами-побратимами та Тернополем.

Після дискусії щодо виступу депутата між Василем Лукіним та начальником управління освіти Ольгою Похиляк, а також головуючим, більшість пропозицій отримали позитивне сприйняття.

Під час обговорення програми міжнарод­ної співпраці Василь Лукін мав низку пропозицій, тож звернувся до депутатів з трибуни. На його думку, співпраця з містами-побрати­мами Тернополя не повинна обмежуватися лише гуманітарним блоком питань, як це на­разі є. Пріоритетом, на думку депутата, повин­ні стати економічні та інвестиційні проекти.

- Зокрема, можна налагоджувати співпрацю для бізнес-еліт нашого міста - семінари, навчання, практика, обмін досвідом тощо,  - зазначив Василь Лукін. - Необхідно запрошувати біз­несменів з інших країн не лише на інвестиційні форуми, а й пропонувати інвестиційні пропозиції впродовж всього календарного року. Аналогічні проекти можна реалізовувати і для депутатів, які представляють комісії економічного напрямку в місцевих радах міст-партнерів.

Доповідь депутата була сприйнята в залі позитивно і деякі з пропозицій були розгляну­ті при доповненнях до проекту рішення.

Звіт щодо обох програм, до яких він вно­сив пропозиції Василь Лукін запропонував заслухати у IV кварталі 2013-го року, і ця ідея була взята до уваги при доповненнях до про­екту рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Під час розмови Президент поінформував Його Святість про безпекову ситуацію на Донбасі та звернувся до Святого Престолу з проханням про допомогу у звільненні всіх українців, незаконно утримуваних на окупованій частині Донбасу, в окупованому Криму та в Росії. Папа Франциск подякував Президенту України за його спроби мирного врегулювання, а також відзначив, що «опікується питанням звільнення українського військовослужбовця Віталія Марківа», пише Теnews.
Кримінал
Нещодавно у Тернопільському міськрайонному суді прозвучав виправдовувальний вирок для чоловіка, якого звинувачували у незаконному зберіганні наркотичного засобу – марихуани. Кримінальну справу завели ще у 2017 році, а до суду вона дійшла цьогоріч. Так от, під час судового розгляду з’ясувалося, що речового доказу, а саме пакетика з сімома грамами марихуани, немає. Що сталося з речовим доказом, який мав би належно і надійно зберігатися аж поки справу не розг...
Пригоди
Крістіна Лібергер, громадянка Швейцарії, почала займатися фермерством на Тернопільщині ще сім років тому. Тут, на місці старого колгоспу, вона заснувала ферму “Жива земля Потутори”. Про це вона веде сторінку у Фейсбук, повідомляє agronews.ua.На фермі вона вирощує органічні трави й готує з них чаї та спеції. А також вирощує органічні овочі: буряк та картоплю.Цьогоріч на її фермі висловили бажання проходити сільськогосподарську практику студенти з Німеччини,...
Пригоди
Борщівським ВП встановлюється місце знаходження безвісті зниклого гр. Бечко Миколи Ігоровича, 18.05.1994 р.н., жителя с. Мельниця Подільська, Борщівського району. Він 04.06.2020 року, біля 22:00 годин, вийшов з території Мельнице- Подільського психоневрологічного будинку інтернату та не повернулася і місце його перебування на даний час не відоме.Прикмети: зріст біля 174 см., худорлявої тіло будови, обличчя овальне, волосся пряме коротко стрижене чорного ко...
Пригоди
Сьогодні (5 червня), близько 18:30, у Тернополі сталася аварія: вантажний автомобіль врізався в електроопору.Про це редакцію сайту 0352.ua повідомив очевидець, також надіславши фотографію, зроблену на місці події. Інцидент трапився на перетині вулиць Миру та Винниченка.Наразі з'ясовується, чи постраждали внаслідок зіткнення люди, і чи не виникли через ДТП перебої в електропостачанні будівель вулиці. Очікується офіційний коментар поліції.
Суспільство
У Тернополі пройшла церемонія вшанування пам'яті священика і проповідника, протоієрея Євгена Заплетнюка, який 40 днів тому залишив цей світ. Як повідомляє "Znaj", 4 червня 2020 року архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор відслужив заупокійний молебень у каплиці кафедрального собору святого рівноапостольного Костянтина і Олени в Тернополі. Разом зі священнослужителями області за упокій душі батька Євгена молилися і його рідні та близькі.Після служ...
Екологія
Лікар Євген Комаровський назвав симптоми которавірусу, після появи яких потрібно терміново припиняти самолікування і звертатися до фахівця. Затримка з обстеженням і наданням професійної медичної допомоги може обернутися проблемами зі здоров’ям або ж коштувати життя. Які симптоми показові: -температура понад 39 градусів, яка не знижується після прийому жарознижуючих; відчуття нестачі повітря; -загальмована свідомість; -поєднання слабкості, високої температ...
Новини компаній
5 червня меблевий ТЦ Home Express відсвяткував всесвітній день охорони навколишнього середовища посадкою дерев. Працівники та адміністрація ТЦ подарували саджанці та трохи свого часу і зусиль природі, висадивши більше 50 хвойних дерев та кущівна присадибній ділянці ДНЗ №3 що у м.Тернопіль, вул. Юності 9,м-р. Дружба . Учасники акції запевняють, що гарно озеленена територія дитячого садка є надзвичайно важливою! Оскільки це місце, де діти дістають естетичні...
Пригоди
У Тернополі мешканці вулиці Дорошенка незадоволені роботою голови ОСББ «Обрiй Тернопiль 1». Мовляв, вона витрачає кошти на непотрібні справи. До того ж, не порадившись із жителями. Про це  пише Лена Жарінова, зазначають Тернополяни.«Результат дiяльностi голови ОСББ «Обрiй Тернопiль 1» п. Семенчук В.В. м. Тернопiль вул.Дорошенка, 1. Панi Семенчук, не повiдомивши мешканцiв будинку, за кошти ОСББ здiйснила «ремонт,» дороги, яка не належить до прибудинкової те...