• Головна
  • Василь Лукін: “Важливо зберегти історичну цінність Тернополя”
16:45, 26 грудня 2012 р.

Василь Лукін: “Важливо зберегти історичну цінність Тернополя”

У четвер, 20 грудня, відбулася чергова се­сія Тернопільської міської ради. Депутати прийняли понад 100 проектів, і одним з най­активніших під час їх обговорення був керів­ник фракції Партії регіонів Василь Лукін, який вніс кілька важливих поправок до проектів рішення.

Зокрема, під час обговорення доповнень до «Програми збереження культурної спадщини міста Тернополя на 2012-2015 роки» Василь Лукін зауважив, що незважаючи на великі втрати історичного архітектурного фонду, в місті збереглося чимало забудов, що репрезентують європейську стилеву моду різних епох, традиції місцевої народної архі­тектури. Загальний вигляд багатьох з цих бу­динків переважно зберігся в історичній іко­нографії. Необхідно повернути втрачені еле­менти благоустрою, мощення, відтворити ма­лі архітектурні форми. Встановлення нових пам'ятників повинно базуватися на поперед­ніх історичних дослідженнях та обгрунтуван­нях доцільності.

Як зазначив Василь Лукін.   пропонується проект рішення, в якому не тільки зібрані усі пам'ятки культури в нашому місті, а й з'явля­ється надія, що за ними нарешті встановлять відповідний контроль та нагляд.

- Важливо, що пропонується провести інвентаризацію історичної забудови з визначенням її цінності і ступеня збереженості,- наголосив Василь Лукін. - Незаба­ром ми розглядатимемо бюджет на 2013-ий рік, тож я пропоную дати відповідне протокольне доручення, щоб на цю програму були передбачені кошти. Буду також пропо­нувати, щоб у план роботи Тернопільської міської ради на 2013-ий рік ми включили питання про заслуховування звіту, що саме зроблено щодо збереження пам'яток куль­тури.

Депутат також запропонував дати доручен­ня   управлінню культури разом з відділом
міжнародного співробітництва опрацювати можливість залучення грантових коштів на фінансування цієї програми. У підсумку пропозиції Василя Лукіна були внесені доповнен­ням до проекту рішення.

Під час обговорення внесення доповнень до програми «Освіта. Тернопіль 2012-2016» Василь Лукін запропонував преміювати на конкурсній основі вчителів та учнів шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов. У Тернополі є школи з поглибленим вивченням іноземних мов, і учні цих шкіл, окрім конкур­сів із загальноосвітніх предметів, беруть участь в різних заходах свого профілю. На думку депутата, варто дані про це системати­зувати, узагальнити та доповнити програму переліком обраних, на думку управління осві­ти, спеціалізованих конкурсів.

- До речі, - сказав Василь Лукін, - у тексті співпраці з містами-побратимами і партнерами нам варто задуматися над школою з поглибленим вивченням польської мови. Гадаю, що всі передумови для цього є, тим більше, що в педагогічному університеті теж є така спеціальність. До Тернополя часто наві­дується Генеральний консул Польщі, тому та­кий крок буде сприяти налагодженню тісні­ших торгово-економічних зв'язків між поль­ськими містами-побратимами та Тернополем.

Після дискусії щодо виступу депутата між Василем Лукіним та начальником управління освіти Ольгою Похиляк, а також головуючим, більшість пропозицій отримали позитивне сприйняття.

Під час обговорення програми міжнарод­ної співпраці Василь Лукін мав низку пропозицій, тож звернувся до депутатів з трибуни. На його думку, співпраця з містами-побрати­мами Тернополя не повинна обмежуватися лише гуманітарним блоком питань, як це на­разі є. Пріоритетом, на думку депутата, повин­ні стати економічні та інвестиційні проекти.

- Зокрема, можна налагоджувати співпрацю для бізнес-еліт нашого міста - семінари, навчання, практика, обмін досвідом тощо,  - зазначив Василь Лукін. - Необхідно запрошувати біз­несменів з інших країн не лише на інвестиційні форуми, а й пропонувати інвестиційні пропозиції впродовж всього календарного року. Аналогічні проекти можна реалізовувати і для депутатів, які представляють комісії економічного напрямку в місцевих радах міст-партнерів.

Доповідь депутата була сприйнята в залі позитивно і деякі з пропозицій були розгляну­ті при доповненнях до проекту рішення.

Звіт щодо обох програм, до яких він вно­сив пропозиції Василь Лукін запропонував заслухати у IV кварталі 2013-го року, і ця ідея була взята до уваги при доповненнях до про­екту рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...