• Головна
  • 30 тисяч – репетиторам: чи готові батьки тернопільських випускників платити за підготовку до ЗНО? (ВІДЕО)
17:30, 20 вересня 2019 р.

30 тисяч – репетиторам: чи готові батьки тернопільських випускників платити за підготовку до ЗНО? (ВІДЕО)

Без репетитора не поступити – так вважає більшість випускників. Для успішного вступу в університет абітурієнти часто вибирають додаткові заняття. Скільки потрібно заплатити за індивідуальні уроки підрахували журналісти Т1 Новини.

Навчальний рік тільки розпочався, а школярі вже активно готуються до ЗНО. Випускники розповідають, без репетиторів ніяк не обійтися, адже саме вони знають як успішно пройти тестування. 11-класниця Мар’яна  ще не обрала майбутню професію, але точно знає які предмети буде посилено вивчати. 

"Наприклад за відгуками, кажуть, що з української мови досить таки нелегкі завдання. Також ми ще вирішили з батьками, що я буду ходити до репетитора з англійської мови. Бо сам предмет є нелегкий, і думаю, що не можливо  ідеально підготуватися самому", - каже 11-класниця Мар'яна Задорожна.

Оксана - мама випускниці, розповідає, вирішили скористатись допомогою репетитора з української та англійської мов. Недешево, але необхідно. 

"Якщо, наприклад, українська чи математика це є в середньому 100-150 грн в годину, то англійська – 200-250. Але я вважаю, що гроші на навчання ніколи не можуть бути даремно потрачені. Бо навіть якщо дитина не поступить на державне замовлення, то такі знання як, наприклад, історія України, українська мова, англійська мова - завжди стануть в пригоді і це не можуть бути потрачені даремно час і гроші", - додає мама 11-класниці Оксана Задорожна.

І якщо Мар'яна тільки готується до ЗНО, то першокурсник Андрій вже ділиться досвідом. Хлопець переконаний, якби не додаткові заняття з репетитором, мрія про вступ до університету на державне замовлення, могла б залишитись тільки мрією. 

Андрій розповідає, добре вчився в школі і володів достатньою інформацією для здачі ЗНО, проте завдяки репетиторові визначив найважливіше, а те в чому не дотягував - вдосконалив. 

"Плюс репетитора в тому, що він тебе стимулює і знає приблизно що було, де абітурієнти помиляються, усі стандартні помилки і вони тобі швидше на них вкажуть. Ти сам можеш дещо не помітити, що тобі поможе викладач", - каже першокурсник Андрій Слота.

Натомість студент Павло переконаний - ЗНО на високі бали можна здати і без допомоги репетиторів. Хлопець тестування з математики здав на 200 балів, і лише останніх пів року брав заняття у репетиторів. Каже, шкільна програма, плюс домашні завдання і додаткова література - цього достатньо, щоб отримати прохідні бали у ВИШ. І можна зекономити гроші.

"Ввід 190 до 195, то думаю можливо цілком справитись без репетиторів, але коли ми говоримо про бали вище 195 - то думаю без репетитора обійтися не зможе абітурієнт", - наголошує випускник Павло Семчишин.  

Розпитати думку самих репетиторів нам не вдалося, говорити на камеру вони відмовляють, бо ж більшість працює неофіційно. Та все ж, дізнатись ціни на послуги таких вчителів ми вирішили в інтернеті. Тут безліч оголошень про надання послуг репетитора, і кожен другий гарантує успішну здачу.  Вартість занять різна – українська мова, історія та математика в межах 150 грн за годину, а вже за хімію, біологію та іноземні мови доведеться заплатити дорожче- від 200. Окремо рахуємо ціни на довідники та комплексні підручники від 100 до 200 гривень. 

Отож, підсумовуємо.Рахуємо обов'язковий предмет - українську мову. 1 заняття вартує мінімум 100 гривень. Якщо абітурієнт 9 місяців ходитиме до репетитора 2 рази в тиждень, то загальна сума, яку батькам доведеться віддати - 7 тис 200 грн. І це ще без додаткових книжок. Якщо ж ЗНО складають з 4 предметів, і на всі учневі треба буде репетитор, то навіть за мінімальною ціною по 100 гривень за заняття - батьки готуйте мінімум 30 тисяч гривень. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль

Коментарі

Оголошення
live comments feed...