• Головна
  • На Тернопільщині сім’я вирощує у вазонах екзотичні фрукти
14:30, 27 грудня 2012 р.

На Тернопільщині сім’я вирощує у вазонах екзотичні фрукти

У селі Підгайці на Тернопільщині сім’я вирощує у вазонах екзотичні фрукти: ананаси, банани, мандарини та лимони. Натуральні українські плоди значно смачніші від своїх теплолюбних побратимів, кажуть господарі, а виростити їх у нашому кліматі зовсім не важко.

Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

Колекцію тропічних рослин у домашніх умовах подружжя вирощує вже 15 років.

«Ми почали з однієї рослини, то зараз тих лимонів є близько 20 сортів. Є різновиди мандаринів. Є такі, як ви бачите «кінканг» і «кункгвате», є новогрузинські лимони, є лимони щеплені, привиті. Ми різними способами їх розмножуємо», – розповів колекціонер Олег Тихий.

Окрім фруктів, вирощують лаврові та перцеві листочки. До страв зі свіжими спеціями ця родина звикла давно.

«Свіженький лавровий листок набагато кращий, ніж куплений. До того ж, набагато смачніший, дає аромат. Не треба так багато листочків, один листочок і вже смачно», – зазначила донька Ірина.

Під своїм дахом Тихі вирощують близько півтисячі саджанців. Їх часто дарують друзям або продають за символічну плату. Лимонні дерева, через свою здатність очищувати повітря, кажуть господарі, – найпопулярніший товар.

«Тропічні фрукти, які привозять в Україну, зривають ще зеленими. А свої дозрівають на гілках, тому такі смачні», – зауважила Любов Тиха. До прикладу, гранат на дереві має тріснути і висіти, поки зерна стануть буро-червоного кольору. Така технологія дозрівання забезпечує насичений аромат врожаю.

Завдяки щепленню та схрещенню Тихі уже вивели сотню різновидів тропічних плодів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...