• Головна
  • Розпуск Тернопільської облради: бути чи не бути
19:30, 27 грудня 2012 р.

Розпуск Тернопільської облради: бути чи не бути

Якщо депутатський корпус облради буде недієздатний і не зможе забезпечити прийняття рішень, облдержадміністрація готова ініціювати перевибори цього обласного органу місцевого самоврядування.

Про це сьогодні заявив керманич області Валентин Хоптян після того, як «свободівці» зірвали бюджетну сесію і область найімовірніше зустріне 2013 рік без бюджету.

 «Якщо не домовимось – позачергові вибори»

 «Без бюджету ми в розпал зими не будемо мати жодної копійки на обслуговування наших доріг, крім того, з першого січня не зможуть виїжджати швидкі допомоги ради... Якщо домовимось, то будемо працювати. Якщо не домовимось, то нам доведеться іти на позачергові вибори. Ми готові до всього», – запевнив Валентин Хоптян.

Він додав, що у райрадах попри те, що там теж представлені депутати різних партій, таки знаходять спільну мову.

«Вони домовляються і там сьогодні пройшли сесії і затвердили районні бюджети. Це нормальний цивілізований підхід», – зауважив голова ОДА.

Він не виключає, що у новій обласній раді будуть мати перевагу представники уже інших політичних партій, ніж зараз.

«Буде розклад в пользу «Батьківщини» чи «Фронту змін», ми будемо підтримувати  ідейні пропозиції «Батьківщини» і «Фронту змін» в тій обласній раді, яка буде обрана. Будуть інші обрані, адже ще ж будуть мажоритарними, – значить будемо домовлятися, зустрічатися і діяти в інтересах людей», – поділився планами Валентин Хоптян.

 Переможці і переможені

 Зацікавленість Хоптяна у перевиборах можна оцінити як 50 на 50. З одного боку – це можливість покращити своє реноме в очах вищого керівництва після провалу регіоналів на Тернопільщині під час парламентських виборів, а також сформувати фракцію Партії регонів в облраді виключно із відданих йому людей. Адже нинішню фракцію формував ще Орест Муц, з яким у Хоптяна надто непрості стосунки.

З іншого боку не знати, чи в такому патріотичному регіоні як Тернопілля «регіонали» знову не впіймають облизня і чи до снаги їм буде повторити результат 2009 року, коли Партія регіонів показала третій результат після «Свободи» та «Єдиного центру».

З незацікавлених – насамперед «литвинівці» та представники «Єдиного центру». До речі, саме Юрій Чижмарь наприкінці 2008 року зініціював розпуск Тернопільської облради, а уже в 2009 році провів в раду 20 представників своєї партії «Єдиний центр». Тепер же шанси «єдиноцентристів» і 5-ти депутатів від Блоку Литвина знову опинитися в депутатському корпусі облради – відверто примарні.

Аналогічні вони і у членів УНП та «Нашої України», однак чимало представників цих сил уже готові змінити свої політичні вподобання та поповнити ряди «Свободи» або ж інших рейтингових політичних проектів на кшталт «Фронту змін» та «УДАРу».

Останні дві партії як ніхто зацікавлені у перевиборах, зважаючи на нинішній рейтинг. Ратує за перевибори і «Батьківщина», про що неодноразово заявляв її очільник Василь Деревляний. Адже розпуск облради дав би йому можливість виправитися за кричущі помилки попередніх компаній, наслідком яких є відсутність його однопартійців у нинішньому складі міської та обласної рад.

А ось «Свобода» у випадку об’єднання опозиційних сил уже навряд чи матиме аж 50 мандатів, які вона здобула у 2009. Тому бравадні заяви Олексій Кайди про те, що «рука не здригнеться скласти мандати», які він озвучував після «прокату» кандидатури Василя Хомінця на посаду голови облради, виявилися лише пафосним шумовинням. «Свободівці» з останніх сил боротимуться за введення своїх депутатів, обрання свого голови облради та збереженні власних позицій.

А отже все вирішуватиметься у Києві. І в даному випадку питання радше до «регіоналів» – здригнеться чи ні у них рука ініціювати розпуск Тернопільської облради. Адже затверджувати це питання повинна Верховна Рада, а з появою у ній «Свободи» шуму буде не оминути. Як і нових бійок і свіжих синців…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...