• Головна
  • Кількість захворілих на грип серед тернополян збільшилась
18:03, 15 жовтня 2019 р.

Кількість захворілих на грип серед тернополян збільшилась

З 30 вересня розпочався епідемічний сезон захворюваності на грип та ГРВІ 2019-2020 років.

Згідно з прогнозом фахівців відділу грипу та ГРВІ Центру громадського здоров’я МОЗ України, упродовж нового епідемічного сезону очікуються дві хвилі підйому захворюваності: у грудні та наприкінці січня-на початку лютого, з можливим піком на 4-му тижні 2020 року.

За останні 7 днів в області на грип та ГРВІ захворіло 2256 осіб, із них 64,7 % – діти віком до 18 років. Госпіталізовано 85 осіб, в т.ч. 52 – дитини (61,2%).

Як повідомили у Тернопільському обласному лабораторному центрі, кількість захворілих збільшилась у порівнянні з попереднім тижнем поточного року на 8,8%.

"Інтенсивний показник захворюваності становить 216,4 випадків на 100 тисяч населення, що на 28,6 % нижче епідемічного порогу. Відповідно, на звітному тижні активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях", – кажуть Тернополянам фахівці лабораторного центру.

Як відомо, основним заходом специфічної профілактики грипу є вакцинація. Вона здійснюється протигрипозною вакциною, яка за своїм складом є актуальною для цього сезону (містить прогнозовані штами вірусу грипу).

Основними групами ризику, що підлягають щепленню проти грипу, вважаються діти до 5 років, особи старші 65 років, вагітні, люди з хронічними захворюваннями, персонал медичних закладів, особи, які перебувають в закладах тривалого догляду тощо.

З метою уникнення ускладнень від хвороби та можливих летальних випадків, фахівці лабораторного центру рекомендують розпочати вакцинацію проти сезонного грипу у жовтні поточного року.

Сьогодні в аптечній мережі наявні дві вакцини проти грипу: "Ваксігрип Тетра" (виробник – "Санофі Пастер", Франція) та "Джісі Флю" ("Грін Кросс Корпорейшн", Південна Корея). Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень, тому вакцину закуповують за гроші місцевих бюджетів, підприємств або власним коштом громадян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #грип #хворі

Коментарі

Оголошення
live comments feed...