• Головна
  • На Тернопільщині, посеред лісу, є цілюще джерело
19:01, 16 жовтня 2019 р.

На Тернопільщині, посеред лісу, є цілюще джерело

Біля села Куропатники Бережанського району, посеред лісу, є цілюще джерело. Це одна з ― гідрологічних пам’яток природи місцевого значення, яка з 1994-го року належить до природно-заповідного фонду України.

Як розповідають tenews.org.ua місцеві мешканці, вода, яка пробивається крізь глибини, містить в собі срібло, що допомагає від багатьох недуг, а саме: найбільше помічна у лікуванні хвороб шкіри, кишково-шлункового тракту, опорно-рухової системи, навіть цукровому діабеті.

Монахи відлюдники, оселившись на пагорбі біля Куропатників, збудували невеликий монастир, де зцілювали людей водою з джерела. Від монастиря залишився лише кам’яний хрест, який у радянські часи наказали розбити та викинути у річку. Зі здобуттям Незалежності України, селяни відновили розбитий хрест і встановили його у новозбудованій каплиці.

тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини,  Бережани,  джерело,  срібло,  монастир

З джерелом також пов’язана одна легенда. Селяни розповідають, що на пагорбі, з глибини якого б’є джерело, колись стояла церква, яка провалилася під землю. Сталося це начебто з вини вагітної жінки, яка, підіймаючись до храму освятити на Великдень паску, так захекалася, що спересердя промовила: «А най вона, та церква, западеться!» У ту ж мить споруда разом із людьми рухнула під землю… Нині дехто в селі стверджує: якщо у великодню ніч прихилити голову до землі, то можна почути калатання церковних дзвонів. Цю легенду досі розповідають дітям у місцевій школі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #джерело #зцілення

Коментарі

Оголошення
live comments feed...