• Головна
  • Без трудової книжки: чи готові тернополяни до нововведень Уряду? (ВІДЕО)
16:01, 29 жовтня 2019 р.

Без трудової книжки: чи готові тернополяни до нововведень Уряду? (ВІДЕО)

Всі документи, що стосуються кадрових питань український уряд має намір перевести в електронний формат. 9 жовтня міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет анонсував законопроєкт, який скасує трудові книжки. Відтак, увесь обіг, який стосується конкурсів, найму, відпусток, відряджень, звільнень, – переведуть у цифру, повідомляє Т1 Новини.

Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет повідомив про початок роботи зі скасування обов'язкових трудових книжок. Про це він написав на своїй сторінці в мережі фейсбук. І зазначив, що технічно цей проєкт мають намір запустити вже цього року. 

Тернопільська науковиця Леся Біловус переконує, один із позитивних моментів у тому, що завдяки даній реформі громадяни не будуть зобов'язані при найманні на роботу надавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати. Також громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в Інтернеті. Цей документ вони можуть надати роботодавцю, якщо тому важливо перевірити стаж здобувача з офіційних реєстрів. Щоб отримати цей документ, громадянину потрібно буде зробити кілька кліків і скористатися електронним цифровим підписом.

"Електронні трудові книжки дають нам можливість бачити за якою статтею працівник звільнений з роботи. Якщо це наприклад погана стаття, то так звана втрата трудової такого працівника не врятує. Всі відомості будуть відображені в електронній формі. Роботодавець може подивись, де людина працювала і чому звільнилась з роботи", - каже кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри інформаційної соціокультурної діяльності ТНЕУ Леся Біловус.   

Експерти погоджуються, що скасування трудових є позитивною зміною. Для офіційно оформлених працівників жодних проблем при переході на електронну трудову не буде. Навпаки, стане менше паперової тяганини, а держава зможе зекономити до 100 млн гривень, які зараз витрачають на канцелярію для кадрових документів. Проте, легкого переходу не слід очікувати, додають експерти. 

Тим часом у федерації профспілок України такі зміни не надто підтримують. Кажуть, зараз ця проблема не є актуальною. Її не обов'язково вирішувати в першу чергу. 

"Хоча сам державний електронний реєстр  ідея хороша, але там існуватимуть дві проблеми: перша - захист персональних даних і проблема друга - доступ працівника до своїх даних, які стосуються трудової діяльності. Кожен тоді повинен мати електронний ключ", - наголошує голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний.

Андрій Присяжний каже, для запровадження такої системи необхідний перехідний період, щоб люди могли звикнути до нової цифрової епохи. Крім того, закон має передбачити механізм вирішення конфліктів у випадку, якщо електронний реєстр буде конфліктувати з трудовою книжкою, і визначити, що буде вважатися правильною інформацією.

 "Ми вважаємо таке запровадження не на часі, принаймні можна було б зробити перехідний період, коли б одночасно існували електронні реєстри і паперова книжка, або ж скажімо можна було б, якщо працівник бажає трудову книжку, то він сам її купляє і відділ кадрів її заповнює", - додає Андрій Присяжний.  

В уряді ж обіцяють, що для тих, хто захоче зберегти трудову і "колекціонувати" свій стаж на папері, влада залишить таку можливість. Але зберігати книжку вже не буде обов’язковим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль

Коментарі

Оголошення
live comments feed...