• Головна
  • Після виявлення дифтерії на Тернопільщині, жителі краю активно щеплюються
11:03, 31 жовтня 2019 р.

Після виявлення дифтерії на Тернопільщині, жителі краю активно щеплюються

У Гусятинському районі 47-річний чоловік захворів дифтерією. Завдяки пройденому щепленню у 2017 році, хвороба проходить у легкій формі, – повідомив на брифінгу начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Богайчук. А рідним хворого зробили необхідні щеплення.

Вакцинація не дає стовідсоткової гарантії захисту від дифтерії. Втім, у більшості випадків щеплені особи не хворіють.

«Вакцинація – єдиний засіб захисту від такого небезпечного захворювання як дифтерія. Це захворювання виявлено у Закарпатській області – 15 випадків, є поодинокі випадки у Київській та Луганській областях, є один випадок і в нашій області. Захворювання надзвичайно серйозне. Кожен другий пацієнт мав серйозні ускладнення або ж летальні наслідки. Щодо нашої області, то хворий з Хмельниччини, але він підписав угоду із сімейним лікарем з Гусятинського району. Він був госпіталізований до Гусятинської лікарні, пізніше переведений – до Хмельницької лікарні. Наразі у хворого стан задовільний. Завдяки щепленню, яке було проведено у 2017 році, захворювання протікало без ускладнень і йому вдалося надати нормальну кваліфіковану допомогу. Дифтерія була підтверджена лабораторно, тобто були проведені відповідні дослідження в Києві. Є визначенні контактні особи, це його близькі родичі, яким були проведені відповідні щеплення».

Після виявлення дифтерії на Тернопільщині, жителі краю активно щеплюються проти цієї хвороби, пише зз. До Тернопільського центру медико-санітарної допомоги щодня звертається декілька десятків осіб. Щоб зробити вакцинацію, необхідно мати укладену угоду із сімейним лікарем. Щеплення проти дифтерії – безкоштовне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #дифтерія #щеплення

Коментарі

Оголошення
live comments feed...