• Головна
  • На Тернопільщині перепоховали видатного австралійського психотерапевта (ФОТО)
17:31, 31 жовтня 2019 р.

На Тернопільщині перепоховали видатного австралійського психотерапевта (ФОТО)

27 жовтня у селі Носів Підгаєцького району провели в останню путь доктора Євгена Гливу – видатного гіпно- і психотерапевта Австралії, великого борця за волю українського народу. Чин поховання праху Євгена Гливи проводили за його заповітом, згідно з яким він просив похоронити його на Батьківщині.

Як повідомляє "Свобода", австралійський психолог українського походження, доктор Євген Глива (народився 5 грудня 1925 р. у с. Носів Підгаєцького району) належить до найвидатніших психологів світу, які упродовж другої половини ХХ століття збагатили й поглибили уявлення людства про власні психічні можливості. Він – творець розробленої ним і ґрунтовно перевіреної в клінічних умовах нової теорії гіпнозу і гіпнотерапії.

Він працював в Інституті Юнґа в м.Цюріх (Швейцарія) і здобув ступінь магістра психології в Українському Вільному університеті у Мюнхені (ФРН) на підставі захисту дослідження "Психотерапія в Західному Світі та в СРСР".

У 1976 році на трьохрічних загальних зборах Міжнародного товариства клінічного та експериментального гіпнозу та психосоматичної медицини Є.Глива вніс резолюцію про виключення СРСР з членства цієї організації з огляду на факт, що інститут Сербського застосовує психологічні методи для боротьби з релігійними, національними та іншими почуттями людей. Ця резолюція, незважаючи на протест голови делегації СРСР, головного лікаря інституту Сербського професора Рожнова, була прийнята.

Докторський ступінь з психології присуджено йому за дисертацію «Проблеми особистості в світлі модерної психотерапії та несвідомого». З 1975 року доктор Є.Глива веде власну гіпнотерапевтичну практику і на її прикладі викладає психотерапію та гіпнотерапію для дипломованих лікарів і психологів Австралійського континенту, Нової Зеландії, Малайзії, Південної Кореї та інших країн. На цих дворічних лікарсько-психологічних курсах Австралійського товариства гіпнозу під орудою Міністерства охорони здоров’я Австралії доктор Є.Глива викладає результати своїх гіпнологічних досліджень, оприлюднені в англомовних фахових наукових виданнях та видані окремими книгами: "Феномени гіпнозу та їх використання в процесі гіпнотерапії", "Техніка і принципи індукції та поглиблення трансу", "Принципи гіпносуґестії та автогіпнозу" та багатьох інших.

75 років він не бачив України, батькової хати, з якої 16-річним юнаком пішов до лав ОУН боронити Україну від німецьких і московських окупантів.

Був ув’язнений гестапо, перебував у Краківській тюрмі "Мантелюпіх", концтаборах "Гросрозен", "Маутхаузен", "Амштеттен" та "Ебензее". Тричі розстріл Євгена Гливи з причин, які неможливо осягнути, не було виконано.

Всесвітньовідомий австрійський психотерапевт Віктор Франкл на міжнародному конгресі у США ставив Є.Гливі незручні запитання: "Чому ви живете?", "Що ви таке зробили для того, що ви й досі живете?", "Хто вам допоміг жити?", "Кому ви завдячуєте вашим життям?", "Чи ви вірите в чудеса?" Євген Глива сказав, що сам не знає, чому смертний вирок йому не було виконано у тюрмах та концтаборах і що жити хотів і хоче для України.

"Я мав щастя, – написав Є. Глива, – перебуваючи в ізольованому бункері, очікувати виконання присудженого мені вироку смерті, тому можу власним досвідом підтвердити, що людина саме в таких умовах найбільше веде сама із собою діалог в пошуках правди".

Разом з іншими в’язнями-смертниками визволений американцями. З усіх бійців ОУН, що потрапили разом з ним до німецького полону, живим, крім Є.Гливи, ніхто не залишився. У 1946 р. Ярослав Стецько покликав розвідника Євгена Гливу для створення розвідки Антибільшовицького блоку народів, і цього ж року Є.Глива організував розвідувальну службу АБН, що почала діяти в Західній Європі. Серед агентів Москви, які протистояли очолюваному Є.Гливою українському розвідувальному відділу АБН, були три найкращі у світовій історії шпигуни – Дональд Маклін, Гай Бирджес, які працювали на Й.Сталіна, та Кім Філбі, що керував контррозвідкою Великобританії, координував антикомуністичні дії і водночас був переконаним комуністом, служив у НКВС СРСР і за це нагороджений Й. Сталіним орденом Бойового Червоного Прапора.

Доктор Євген Глива відійшов засвіти на 92-му році життя в лікарні Сіднею (Австралія) 6 серпня 2017 року. 27 жовтня великого борця за волю України перепоховали, як і заповів, у селі Носів Підгаєцького району.

На Тернопільщині перепоховали видатного австралійського психотерапевта (ФОТО), фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #перепоховали #австрійського #психолога

Коментарі

ТОП новини
"Масштабний снігопад рине на міста України, шалений мороз і сильний вітер накриють цілий регіон": синоптики про погоду
"Цим людям – моя люта зневага": "Пташка" з Тернопільщини розповіла, як її підставили ті, від кого вона зовсім цього не очікувала
"Страшний снігопад замете Україну, крижаний мороз вразить українців вже післязавтра": синоптики про погоду на вихідних
РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП
Оголошення
live comments feed...