• Головна
  • Робота на цвинтарі надихнула тернополянку на вивчення історій життя померлих (ВІДЕО)
18:01, 2 листопада 2019 р.

Робота на цвинтарі надихнула тернополянку на вивчення історій життя померлих (ВІДЕО)

Жінка уже десятиліття "колекціонує" історії мертвих тернополян.Ольга Звенигородська - єдина жінка-прибиральниця на Микулинецькому кладовищі. 10 років тому вона почала цікавитись життям тих, хто там похований. Знає цікавинки про відомих тернополян, які тут спочивають. Крім того жінка допомагає людям знайти могили їхніх предків, повідомляє Т1 Новини.

У неї порепані руки і майже ніколи немає манікюру, а ще найбільш незвична професія. Вона єдина жінка-прибиральниця Микулинецького кладовища. Її сюди направили з центру зайнятості і вона залишилася. Працює тут вже 10 років.

Пані Ольга не лише прибирає цвинтар, а знає майже усіх, хто тут похований. Це її так зване хобі. Розповідає, що не лише вигляд самих пам’ятників приваблює, а й історії, тих, хто тут похований. 

Жінка робить нам коротку екскурсію цвинтарем. Каже, Микулинецький  цвинтар започаткували майже 200 років тому. Пані Ольга показує його стару частину. Тут багато польських могил. Розповідає, що поляки – часті гості тут. Свого часу зробили й перепис могил.

"Робили два рази перепис. Потім виставили інформацію в інтернет і багато поляків після того приїжджали сюди, масово шукали могили", - пояснює працівниця СКП "Ритуальна служба" Ольга Звенигородська.

Прямуємо до могили польського священника  Антонія Райхенберга. Існує легенда, що він допомагає людям навіть після своєї смерті.

"Він допомагав бідним. Він міг пройти і зняти з себе одежу, останні гроші і віддати бідним. Сюди приходять навіть зцілятися - притуляють руку і голова перестає боліти. Ходить така легенда. Хоча хто вірить, тому справджується", - каже Ольга Звенигородська.

Ольга Звенигородська дуже любить свою роботу і виконує її на відмінно. Переконана, що покійників не треба боятися, радше живих. А за надгробками можна вивчати історію Тернополя і відомих особистостей, які її творили. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль #цвинтар #померлі #історія

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...