• Головна
  • Жахливу смерть заробітчан з Тернопільщини прокоментували в консульстві у Варшаві
08:32, 14 листопада 2019 р.

Жахливу смерть заробітчан з Тернопільщини прокоментували в консульстві у Варшаві

Тіла заробітчан із Тернопільщини наразі готують до відправки в Україну, кажуть в консульстві.

Нагадаємо, тіла двох чоловіків віком 28 та 46 років знайшли у Польщі в ангарі для зберігання фруктів та овочів, наповненому азотом, без доступу кисню у неділю, 10 листопада. Заробітчани родом з Тернопільщини.

Журналіст 20 хвилин з’ясував, коли тіла загиблих доставлять на батьківщину та чим може допомогти консульство у таких випадках. Як повідомляла керівник консульського відділу посольства України у Варшаві Світлана Криса, загиблі є родичами – дядько та племінник. В українському консульстві також повідомили, що загиблі працювали легально.

- Ми отримали інформацію про смерть двох громадян України, які загинули 11 листопада в Раві Мазовецькій, – розповідає прес-секретар посольства України у Варшаві Юлія Бородій. – Ми одразу проінформували про це родичів загиблих. Зараз на завершальній стадії знаходиться підготовка до відправки тіл загиблих в Україну.

Як розповідає Юлія Бородій, справу має дослідити польська поліція. Консульство отримає результати розслідування. Розтин тіл відбувся у середу, 13 листопада.

Як повідомив начальник відділу комунікації ГУНП Сергій Крета, оскільки смерть не кримінальна, українські правоохоронці не займаються розслідуванням. Інформації про загиблих в українських правоохоронців наразі немає. Всі обставини смерті встановлює польська поліція.

Як повідомили в консульстві, справу розслідує районна прокуратура міста Рава Мазовецька. У консульстві також повідомили, що тіла загиблих відправляють за рахунок родичів загиблих.

- Для консульства України не передбачено коштів для відправки тіл загиблих громадян України за кордоном на батьківщину, – розповідає Юлія Бородій. – Транспортування тіл здійснюється за рахунок родичів.

Як розповіли в консульстві, роботодавець загиблих чоловіків відповідально підійшов до цього питання та сприяє в розслідуванні справі. Однак чи допомагає роботодавець у відправці тіл загиблих, в прес-службі консульства розповісти не змогли, оскільки цією інформацією вони не володіють. Також, працівники консульства не уповноважені надавати контактну інформацію роботодавця, тому поспілкуватися з ним журналісту, на жаль, не вдалось. В консульстві розповідають, що у разі загибелі українських громадян за кордоном, українське консульство може надати родичам інформацію про організації, які мають ліцензію на транспортування тіл загиблих за кордон.

- Якщо робітник був влаштований офіційно, то полегшує інформування консульської установи про подібні ситуації. Консульський відділ посольства в Варшаві передає інформацію про осіб, які померли на території консульського округу в Україну відповідним органам. Це допомагає якомога швидше зв'язатися з родичами померлих та сприяти транспортуванню тіл.

Вадим Єпур

Читачі ж 0352.ua повідомляють, що чоловіки були з села Загір'я Зборівського району. Наразі цю інформацію ще не підтвердили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заробітки #смерть

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...