• Головна
  • Студенти-медики вдруге вийшли на протест під стіни Тернопільської ОДА
12:02, 14 листопада 2019 р.

Студенти-медики вдруге вийшли на протест під стіни Тернопільської ОДА

Понад сотню студентів-медиків сьогодні, 13 листопада, прийшли під стіни Тернопільської облдержадміністрації.
Причиною мітингу, який вже вдруге організовують біля адмінбудівлі, є нове положення про реформу інтернатури. Проєкт передбачає продовження тривалості проходження інтернатури до трьох років. Окрім цього, додалося ще кілька років резидентури.
Майбутні медики прийшли з плакатами: «Ми не проти реформи, ми – за розумні зміни», «Маю право вибору», «Нова реформа – геноцид лікаря», «Європейська реформа? Європейську зарплату!», «Інтернатуру кожному».
Студенти кажуть, така акція проходить у багатьох місцях України, показуючи єдність майбутніх лікарів в баченні нового положення про інтернатуру.
– Нас не геть не задовольняють умови цієї реформи. Це – штучне зменшення кількості місць в інтернатурі. 90 % місць в інтернатурі для сімейних лікарів, лише 10 % - інші спеціалісти. Вони висунули таке матеріально-технічне забезпечення для лікарень, під яке майже ніякі заклади не підпадають. Місця, де ми раніше могли проходити інтернатуру, зараз стають не здатними прийняти нас. Окрім цього, зменшили кількість спеціальностей. Якщо минулого року ми мали на вибір понад 30 напрямків, то зараз – лише 14. Нас дивує і швидкість прийняття реформи. Не може така глобальна ініціатива, яка охоплює стільки людей та структур, бути введена лише за рік. Вона зараз сира та непідготовлена. МОЗ не дає нам відповіді. Є дуже багато прогалин в цій реформі, які ніхто не пояснює. Ми не готові чекати, бо від цього залежить наше майбутнє. Ми до цього є йшли стільки років, – пояснив студент 6 курсу Тернопільського національного медичного університету Володимир Яценко.  
До мітингувальників вийшла заступниця начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Лідія Чайковська. Вона запросила декілька студентів до себе в кабінет, аби спільно з нею та з очільницею  управління освіти та науки Ольгою Хомою обговорити ситуацію, пишуть Тернополяни.
Лідія Чайковська висловила студентам свою підтримку у баченні нової реформи інтернатури. Однак для того, аби майбутні медики отримали конкретніші відповіді на свої питання, завтра для них організовують зустріч з новопризначеним головою Тернопільської ОДА Ігорем Сопелем.
Також заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я закликала студентів йти у сімейну медицину.
– В Тернопільській області не вистачає сімейних лікарів. Ми запрошуємо вас у сімейну медицину. Для того держава підняла заробітну плату, створює всі умови. Закупівля автомобілів для сімейних лікарів, щоб полегшити їм працю, обладнання, щоб люди йшли в сімейну медицину. Сьогодні лише в Тернопільській області ми будуємо 19 амбулаторій сімейного лікаря разом із житлом, – додала Лідія Чайковська.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #студенти-медики #ОДА #протест

Коментарі

Оголошення
live comments feed...