• Головна
  • Робітники розповіли деталі про старовинну знахідку на даху ратуші на Тернопільщині (ВІДЕО)
14:01, 14 листопада 2019 р.

Робітники розповіли деталі про старовинну знахідку на даху ратуші на Тернопільщині (ВІДЕО)

Знайшли документ і тепер знають точну дату створення центральної ратуші. У Теребовлі, під час демонтажу вежі працівники знайшли те, що привабить ще більше туристів, і з України, і з-закордону. Загадковий тубус дослідили у теребовлянській міській раді та вже знають, що з ним робитимуть далі, повідомляє Т1 Новини.

"Ось в цьому куполі, в середині ніші, ми знайшли тубус з пергаментом", - мова йде про дуже цінну для Теребовлі знахідку. Під час демонтажу 

верхньої частини вежі працівники виявили металеву колбу, а там лист-грамоту, датовану 1938 роком. Зізнаються, навіть не сподівались знайти щось схоже. Хлопці радіють, адже першими торкнулись до історичної пам'ятки.

"Ми почали знімати верх купола, поступово-поступово і дивимось в середині якийсь тубус. Ми його відкриваємо, а там такий пергамент. Звичайно, в нас такі емоції були, просто переповняли", кажуть працівники Олександр Пісков та Роман Качма.

Далі тубус передали у міську раду. Там його дослідили та отримали перші висновки. Припускають, що грамоту зробили із козячої шкіри і саме завдяки цьому вона збереглась у відмінному стані. Тут - історія ратуші польською мовою, написана від руки. Документ прикрашений декоративним оздобленням. У міській раді Теребовлі припускають, грамоту заклали до 20-річчя Незалежності республіки Польща.

"Для нас це дуже цінна річ, тому що тепер ми маємо чіткі дати будівництва ратуші. І така грамота дає нам ще більший поштовх для розвитку туризму. Думаємо, що завдяки ній  приїде багато туристів із Польщі аби глянути на грамоту та прочитати про роки будівництва приміщення", - каже Теребовлянський міський голова Сергій Поперечний.

Історія теребовлянської ратуші сягає глибокої давнини. Завдяки грамоті тепер знають точну дату створення- 1869 рік. Тоді вона мала лише 2 поверхи, а вже в 1900 роках збудували вежу. 

"Вежа ця мала 4 годинники, була зроблена на 4 сторони, із дерева. Дуже гарно оздоблена. Стіни самої будівлі були теж гарно оздоблені, вікна мали декоративне оформлення ліпниною, багаті карнизи. На балконі був герб міста", - розповідає місцевий краєзнавець Ярослав Ярушевський.

Далі, після Першої світової війни, ратуша та її вежа руйнувались. Сьогодні ж у приміщенні ратуші знаходиться міська рада. Тому, аби зберегти та привести будівлю до ладу, вирішили її реставрувати. Планують відновити у тому ж стилі, в якому вона була у 19 столітті.

"Коли ми бачили малюнки, якою вона була, то захотіли відновити, бо така ратуша була єдиною, адже дзвіниця і колір завжди були різними. Ратуша була дерев'яна і зараз ми хочемо відновити її під натуральне дерево і пофарбувати в колір дерева, щоб вона була як колись в 1869 році", - каже Сергій Поперечний.

Завершити оновлення ратуші планують до дня міста - 27 липня 2020 року. На вежі, під склом розмістять копію знайденої грамоти, а сам оригінал зберігатимуть у місцевому музеї-майстерні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тернопіль

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...