
17:30, 30 січня 2013 р.
Скандального “Доктора Пі” судитимуть у Тернополі?
Така вірогідність є. У нашій області від рук «професора» Андрія Слюсарчука загинули троє пацієнтів.
Незабаром Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ скерує обвинувальний акт стосовно Слюсарчука до суду в межах юрисдикції апеляційних судів Львівської, Тернопільської, Хмельницької областей або Києва, пише газета Свобода.
Андрій Слюсарчук, якого преса охрестила доктором Пі, нажив слави псевдолікаря, убивці в білому халаті та афериста. До його викриття долучилися журналісти газети «Експрес».
Минулого тижня у Солом’янському суді Києва під час підготовчого провадження стосовно обвинувального акта щодо Андрія Слюсарчука, звинуваченого за багатьма статтями Кримінального кодексу, задоволено клопотання прокурора про скерування обвинувального акта до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ для вирішення питання про його направлення до іншого суду в межах юрисдикції апеляційних судів Львівської, Тернопільської, Хмельницької областей або Києва. Цікаво, що захист Слюсарчука наполягав скерувати обвинувальний акт на розгляд Кременецького райсуду нашої області.
Як вбачається із обвинувального акта, Слюсарчук подав до інституту підприємництва та перспективних технологій при національному університеті «Львівська політехніка» завідомо підроблені документи про здобуття ним медичної освіти та присудження йому наукового ступеня й вченого звання. Такі ж фальшиві документи подав і до Львівського державного інституту новітніх технологій та управління імені В.Чорновола, а згодом і до Київської національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика. Окрім того, Слюсарчука звинувачують у кількох епізодах заволодіння майном шляхом обману та зловживання довірою.
Та найтяжчі звинувачення стосуються «лікарської» діяльності доктора Пі, у тому числі на території нашої області. Так, у червні 2008 року у приміщенні Чортківської центральної районної лікарні, не маючи медичної освіти, навиків проведення нейрохірургічних операцій та права на їх проведення, Слюсарчук провів пацієнтці лікувально-діагностичну трепанацію черепа, під час якої видалив тканину головного мозку з коагуляцією судин мозку. Цього ж дня прооперована, так і не опритомнівши, померла.
16 серпня 2008 року знову ж таки у Чортківській ЦКРЛ Слюсарчук провів хворому лікувально-діагностичну пункцію правого переднього шлуночка головного мозку. І цей пацієнт, не приходячи до тями, помер.
У січні 2010 року в приміщенні Кременецької ЦРЛ від рук Слюсарчука загинув хлопчик.
Смертю пацієнтів завершилися операції, які проводив Слюсарчук, і на Львівщині, і на Хмельниччині.
Отже, лікар-аферист «наслідив» у різних областях. Перед судочинством виникла дилема: де його судити? Річ у тім, що кримінальний процесуальний закон України, а саме ч.1 ст.32 КПК України, не визначає територіальної підсудності тих кримінальних проваджень, у яких особа учиняла кілька різних за тяжкістю кримінальних правопорушень за умови, якщо більш тяжких правопорушень така особа також вчинила кілька. Направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів вирішує колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ за клопотанням сторін чи потерпілого або за поданням суду апеляційної інстанції. Тож де судитимуть Слюсарчука - визначить найвища судова інстанція.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:00
ТОП новини
Оголошення
07:28, Вчора
10
18:07, 4 травня
122
14:35, Сьогодні
12:13, 1 травня
25
live comments feed...