• Головна
  • Уляна Супрун застерегла українців щодо "фейкових" методів боротьби з коронавірусом
20:31, 3 березня 2020 р.

Уляна Супрун застерегла українців щодо "фейкових" методів боротьби з коронавірусом

Уляна Супрун застерегла українців щодо "фейкових" методів боротьби з коронавірусом

В Україні був зафіксований першу людину, заражену коронавірусом: інфікованого чоловіка госпіталізували у Чернівцях. У зв'язку з цими подіями в інтернеті почали ширитися неправдиві поради щодо засобів боротьби із коронавірусом, які можуть навіть нашкодити здоров'ю, але не захистити.

На своїй сторінці в мережі Фейсбук колишня в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун вирішила застерегти українців від фейкових "порад" одо захисту від коронавірусу, які ширяться у мережі.

"Обережно! Фейкові методи боротьби з коронавірусом.

Разом з новиною про перший випадок коронавірусу в Україні, в тредах під постами помітно побільшало реклами та "корисних" порад про те, як захистити себе.

Особи, котрі заробляють на продажах сумнівних засобів, що нібито оберігають або навіть лікують всі ймовірні та неймовірні хвороби, схильні активізовуватися на фоні стурбованості людей. Будь ласка, не піддавайтеся фейкам та маніпуляціям, яких вочевидь буде багато.

Від коронавірусу, як і від будь-якого іншого вірусу, НЕ захищають і, тим більше, НЕ лікують різні БАДи, цибульно-часникові відвари, олії кмину та гомеопатія.

Так само тут безпомічні імуномодулятори, антивірусні препарати, або ж оксолінова мазь. Тобто весь арсенал засобів, які зазвичай продають для лікування грипу і застуди, а тепер намагаються продати під новим соусом захисту від коронавірусу.

Засоби, дієвість яких не доведена жодними науковими дослідженнями, не просто відберуть ваші гроші. Вони небезпечні ще й тим, що створюють ілюзію захисту та відвертають увагу від справді важливих речей, які допомагають.

Фахові рекомендації, які поширюють міжнародні наукові спільноти та інституції зі сфери охорони здоров’я, дуже прості. Але вони діють, на відміну фейсбучних порад горе-маркетологів.

Ще раз про те, що допоможе захиститися від коронавірусу:

1. Ретельно мийте руки. Водою з милом та щонайменше 20-30 секунд.

2. Коли мила з водою немає поруч — користуйтеся антисептиком для рук. У розчині має бути 60%-80% спирту або 2% хлоргексидину. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук. Обробляйте руки щонайменше 30 секунд.

3. Не торкайтеся брудними руками очей, носа чи рота, уникайте тісного контакту з хворими людьми.

4. Провітрюйте та зволожуйте приміщення, дезінфікуйте поверхні.

Для того, щоби допомогти своєму організму дати відсіч будь-яким хворобам, завжди збалансовано харчуйтеся, пийте багато води, займайтеся спортом та спіть вдосталь.

Якщо бачите спробу нав’язати вам фейковий засіб лікування — ігноруйте цю особу або відправляйте її в бан. Турбота про інформаційну гігієну — теж важливий аспект боротьби з коронавірусом. Чим більше людей знатимуть про правдиві способи захисту, тим скоріше ми подолаємо хворобу".

Уляна Супрун застерегла українців щодо "фейкових" методів боротьби з коронавірусом, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Уляна_Супрун #фейкові_способи_боротьби #коронавірус
Оголошення
live comments feed...