15:25, 5 лютого 2013 р.
У Тернополі представили секретні матеріали про упівців Тернопільщини (фото)
Сьогодні у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відбулася репрезентація нових томів видавництва «Літопис УПА».
У 20-му та 21-му томах розповідається про національно-визвольну боротьбу 1940–1950 рр. на теренах сучасної Тернопільщини. Тернополянам представили окремий збірник документів та матеріалів, який присвячений діяльності УПА у тернопільській воєнній окрузі «Лисоня». Видавництво “Літопис УПА” видало вже понад 100 томів у різних чотирьох серіях. Серед них надруковані матеріали про героїв Тернопільщини.
“20-тий том про військовий округ “Лисоня”. Це свіжі документи з СБУ, з державних архівів... Дуже приємно, що сьогодні такими справами займаються молоді люди. Тернопільська молодь вивчає і нас навчає, яку роль відіграв національно-визвольний рух у встановленні української держави, – каже Євген Філь.
За словами кандидата історичних наук президента фонду “Літопис УПА” Миколи Посівнича, в Україні бракує дослідників визвольного руху ОУН-УПА.
“До цієї річниці наше видавництво підготувало понад 10 книг про діяльність ОУН-УПА. Бракує науковців, які би досліджували цей визвольний рух. Адже за неповними даними через цю боротьбу, у 20-50 рр. ХХ століття, пройшли понад півмільйона людей. Щоб охопити і вивчити такий великий масив джерел потрібно не 30-50 науковців, які досліджують цей визвольний рух, а 500-600 осіб, які могли би вивчити не тільки вершину того “айсберга” ОУН-УПА, про яку ми знаємо, але і життя багатьох інших учасників, які боролися і вмирали за незалежну Україну, яку маємо сьогодні. Основним нашим завданням є увіковічнити пам'ять тих рядових членів, які в нашу історію увійшли під назвою “бандерівці”, свого часу “петлюрівці” і “мазепівці” – зазначив Микола Посівнич.
Тамта ҐУҐУШВІЛІ, фото автора
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:30, 6 грудня
live comments feed...