• Головна
  • Тернополянам на замітку: за порушення карантину запроваджено штраф до 170 тисяч або 3 роки тюрми
10:14, 17 березня 2020 р.

Тернополянам на замітку: за порушення карантину запроваджено штраф до 170 тисяч або 3 роки тюрми

Тернополянам на замітку: за порушення карантину запроваджено штраф до 170 тисяч або 3 роки тюрми

Верховна Рада 17 березня ухвалила законопроєкт щодо боротьби з COVID-19, яким передбачаються штрафи для населення за порушення карантину, доплати медикам, закупівля медпрепаратів без тендерів та інше.

За законопроєкт №3219 проголосували 344 нардепи, повідомляє Суспільне.

Так, до адміністративного Кодексу планується внести статтю, згідно з якою порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил, а також рішень органів місцевої влади будуть каратися штрафом від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 34 тисяч гривень), на посадових осіб - у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 до 170 тисяч гривень).

Крім того до Кримінального кодексу планується внести зміни, згідно з якими свідоме порушення санітарних правил з метою поширення захворювання буде каратися штрафом від однієї до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів (від 17 до 51 тисячі гривень) або позбавленням волі на строк до трьох років.

У пояснювальній записці зазначається, що тимчасово, для здійснення заходів щодо запобігання виникнення і поширення коронавірусу звільняються від оподаткування операції з ввезення в Україну ліків, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для діагностики і лікування COVID-19, перелік яких визначив Кабмін.

Також вищезазначені товари тимчасово будуть звільнені від митних платежів.

У документі вказано, що законопроєктом пропонується надати можливість роботи вдома для працівників, державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки.

А також надання права власникам змінюватися режими роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через веб-сайти та інші комунікаційні засоби.

Карантин юридично буде вважатися форс-мажорними обставинами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карантин #покарання #штраф
Оголошення
live comments feed...