Коронавірус загрожує людям із хронічними захворюваннями: про які недуги йдеться і чому

"Хвороба СOVID-19 уражає, перш за все, літніх та людей з хронічними захворюваннями", - читаємо чи не всюди. Які хвороби є хронічними і чому вони зараз особливо небезпечні?

Як повідомляє "ТСН", Наша імунна система - дивовижна штука, вона працює цілодобово, але ми цього здебільшого не помічаємо. Саме вона покликана захищати наш організм від небезпечних "гостей", наприклад, від вірусів. Новий коронавірус SARS-CoV-2 тут не виняток.

Людям зі слабким імунітетом в цьому плані важче. Якщо ж до цього додаються хронічні хвороби чи перенесені раніше захворювання, потрібно бути особливо пильною, щоб не підхопити інфекцію.

Хронічні легеневі хвороби

У хворих на астму пошкоджені легені. Під час нападу набрякає слизова оболонка бронхів, відбувається спазм дихальних шляхів, і вони звужуються. Через це особливо складно стає видихати, астматики потребують тут суттєво більше зусиль, ніж здорові люди. Тобто людям з астмою складно видихати повітря з легенів, що може призвести до задухи. У пацієнтів виникає страх задихнутись. Організм намагається чинити спротив, а це ослаблює його.

Тільки в Німеччині близько восьми мільйонів людей хворі на астму. Більшість з них мають одну з двох типів цієї хвороби: алергічну астму або неалергічну астму. Тобто причиною нападів астми можуть бути алергени або інфекції дихальних шляхів, як це відбувається у випадку вірусного захворювання.

Організм тоді повинен чинити спротив не тільки астмі, а й інфекції. Тобто від нього вимагається дуже багато, часом надто багато, через що система дає збій, у найгіршому випадку - з фатальними наслідками.

До хвороб дихальних шляхів належить і хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Дослідники виходять з того, що його викликає, зокрема, куріння. У будь-якому разі, пацієнти з цим діагнозом також наражаються на небезпеку, якщо їхній організм та імунна система мусять додатково боротись з іще однією хворобою.

Людям, чий організм ослаблений через ці захворювання, важче боротися з інфекціями, ніж здоровим. Легені вже уражені, вірусам легше їх заразити.

Цукровий діабет

Люди, які мають цукровий діабет, cамі собою вже мають слабшу імунну систему, ніж здорові. І стосується це діабету як типу 1, так і типу 2.

Цукровий діабет 1-го типу є автоімунним захворюванням. Воно полягає в тому, що антитіла пошкоджують бета-клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін. Через це організм продукує недостатньо його гормону, рівень цукру в крові є постійно підвищеним. Підвищені показники цукру у крові послаблюють захисні функції організму. Якщо він ще й заражається інфекцією, що до того ж супроводжуєтсья підвищенням температури тіла, загальний стан діабетика погіршується. Це стосується навіть тих пацієнтів, яким добре вдається тримати діабет під контролем за допомогою медикаментів.

Та цукровий діабет - це не лише порушення вуглеводного обміну в організмі. Діабет може пошкоджувати судини та органи, порушувати баланс організму. Якщо це відбувається, організм набагато гірше може боротися з вірусом.

Серцево-судинні захворювання

Сюди належить, зокрема, коронарна, або ішемічна, хвороба серця. У цьому випадку кровообіг порушений внаслідок ураження коронарних артерій, які постачають кров до серцевого м'язу. Звуження в одній із цих артерій призводить до аноксії, себто нестачі кисню. Причина ішемічної хвороби серця - атеросклероз, поява відкладень у судинах, через які зменшується їхня пропускна здатність. Інфекція в організмі при цьому може мати фатальні наслідки.

Обережнішими мають бути і люди з пороками клапанів серця. У всіх, хто має серцево-судинні захворювання, вірусна інфекція може дестабілізувати організм.

Підвищений кров'яний тиск

Від 20 до 30 мільйонів людей в Німеччині страждають на гіпертонію, тобто підвищений кров'яний тиск. Гіпертонія також є фактором ризику в разі зараження організму інфекцією, адже підвищений кров'яний тиск у довгостроковій перспективі вражає судини. Якщо тиск є постійно підвищеним, це впливає на серце, яке перманентно має надмірні навантаження. Наслідком можуть бути тяжкі серцево-судинні хровоби, а також те, що оргаізм не в змозі належно впроратись з інфекцією.

Пацієнти виявляють небезпеку високого кров'яного тиску часом запізно, інколи тільки після інсульту чи інфаркту. Атакувати ослаблену серцево-судинну систему вірусам просто.

Рак

Інфекції наражають на небезпеку і хворих на рак. Методи лікування послаблюють їхню імунну систему. Тільки в Німеччині щодня на рак захворюють близько 1400 людей. Кілька сотень тисяч лікуються із застосуванням, зокрема, хіміотерапії. При цьому лікарі застосовують цитостатичні засоби. Мета - за їхньою допомогою зупинити розмноження ракових клітин. Але від застосування хіміотерапії страждають і здорові тканини. Це ослаблює імунну систему, збудникам різноманітних хвороб стає набагто легше потрапити до організму. Наскільки велика небезпека для організму, залежить від багатьох факторів, зокрема, виду раку та загального стану пацієнта.

Люди, до яких застосовують хіміотерапію або опромінення, мають бути дуже-дуже обережні, аби уникнути будь-яких інфекцій і хвороб. Їм варто триматися подалі навіть від тих людей, які мають звичайну застуду. Збудники хвороб зазвичай передаються повітряно-крапельним шляхом. Якщо носій інфекції чхає чи кашляє, збудники поширюються навколо з великим радіусом. Для хворих на рак такі речі дуже небезпечні.

Приймання імунодепресантів

Небезечними є і автоімунні захворювання, для лікування яких пацієнти змушені приймати імунодепресанти. Ці препарати штучно гальмують імуногенез, пригнічують продукцію антитіл в організмі, тобто викликають штучну імуносупресію - ослаблюють або взагалі вимикають імунну систему.

Звичайно, у такому стані організм більш уразливий до вірусів на кшталт грипу або коронавірусів. Ідеться про пацієнтів з множинним (розсіяним) склерозом, ревматизмом або хронічними запаленнями шлунково-кишкового тракту на кшталт хвороби Крона. Також люди з вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) приймають такі препарати.

Імунодепресанти, з одного боку, дозволяють тримати імунну систему під контролем, але, з іншого боку, ослаблюють її. Тобто люди з автоімунними хворобами мають також бути обережними, якщо навколо поширюються віруси та інші збудники. Зараження може мати фатальні наслідки. І насамкінець: деякі збудники хвороб є небезпечними і для здорових людей, тобто тих, хто не має жодних хронічних хвороб.

Бути обережними і дотримуватися правил гігієни варто усім.

Коронавірус небезпека хронічні_хвороби
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
На 81-му році життя помер композитор, мистецтвознавець та багаторічний художній керівник Київської опери Мирослав Скорик. Про це у своєму Facebook повідомив Анатолій Солов'яненко, головний режисер у Національній опері імені Т. Г. Шевченка, пише  BBC-Україна. Музика до "Тіней забутих предків" та ще десятків фільмів. Інструментальні твори, кілька балетів та опера, прем'єру якої благословив і профінансував Папа Іван Павло ІІ. Його музикою захоплюються, її вик...
Суспільство
Сьогодні (1 червня) пішов з життя відомий тернопільський поет, за фахом інженер-механік, Арсен Вікарук. Як повідомляє "Терен", друзі не можуть повірити у втрату. Його поетичний шлях почався, коли вийшов на пенсію і з’явилося вдосталь часу для творчості. Проте, Арсен Вікарук встиг здобути визнання, у 2017 році став дипломантом Всеукраїнського поетичного вернісажу ім. Максима Рильського "Троянди й виноград"."Друзі, сумна звістка. Після важкої хвороби відійшо...
Суспільство
З нагоди Дня захисту дітей справжнє свято влаштували благодійники для дітей, позбавлених батьківського піклування. Вихованцям Тернопільського обласного дитячого будинку для дітей шкільного віку привезли чимало гостинців і не тільки. Окрім цього забезпечили заклад і дезінфікуючими засобами, термометрами та масками, що наразі справді важливо. Діти дуже зраділи не лише ласощам, а й гостям, які до них приїхали. Кажуть, за час карантину постійно перебували у бу...
Пригоди
У мережі YouTube було опубліковано таємниче відео, яке здатне викликати чимало питань у мешканців Тернополя. "Людина-синусоїда вже в Тернополі",- підписано відео, що з'явилося 1 червня на каналі Паша Гайтавер.На ньому можна роздивитися дивні сліди, можливо, від коліс велосипеда, які тягнуться із калюжі у чудернацьких "завихреннях"."Видимо, заюзав суперздатність "тєлєпорт"",- написав Паша Гайтавер."Матір Божа",- чути розпачливий коментар людини, що знімала...
Суспільство
Новий будинок для багатодітної сім’ї Гуменюків. Подружжя Марини та Руслана виховують одну рідну та четверо прийомних дітей. Минулого року вони виявили бажання створити дитячий будинок сімейного типу і сьогодні ця мрія здійснилась. Житиме родина в смт. Велика Березовиця, Тернопільського району. Саме там для них придбали нове помешкання за державні кошти. Пан Руслан розповів, він ріс напівсиротою, а тому розуміє, якою важливою для дітей є повноцінна сім’я. Н...
Суспільство
28 травня "на весільний рушник став" арбітр з Бучача Дмитро Кіцкай. Обраницею Дмитра стала 22-річна Христина. Як інформує "Сорока", першими весільними фото Дмитро Кіцкай поділився й на сторінках у соцмережах. Користувачі радо коментували фотознімки. А зокрема Вікторія Свергун написала: "Із цього дня бажаємо йти, тримаючись за руки. Слухати і чути один одного. Бути заодно і стати єдиним цілим. І пам’ятати, що любов — це теорема, яку треба доводити щодня. Ді...
Кримінал
Таємне викрадення чужого майна інкримінують працівники Підволочиського відділу поліції двом мешканцям району. Підозрювані незаконно привласнили майно краян й тепер їм загрожує кримінал. Одна з потерпілих зазначила, що з її помешкання зник дороговартісний засіб зв’язку. У протиправному жінка запідозрила свого співмешканця з яким напередодні виник конфлікт. Здогадки жінки вдалося підтвердити й правоохоронцям. Підозрюваний у скоєному зізнався. Викрадене майно...
Суспільство
У червні розпочинається її сезон. Однак ціни залишаються на високому рівні: від 65 до 85 гривень за кілограм. Продавці пояснюють: часті дощі та прохолодна погода шкодять врожаю. Адже ранні фрукти люблять лагідне сонечко і в міру вологи. Продавчиня Алла Бобрик упродовж двох тижнів продає полуницю з власного городу. Жінка зізнається: ціни цього року вищі, ніж минулоріч. “Ситуація цього року набагато складніша зі всім, тому й ціни вищі. Насамперед погода — ду...
Кримінал
Вчора, близько 20-ї години, інспектори патрульної поліції отримали виклик про грабіж, який трапився на проспекті Злуки. Поліцейські прибули за вказаною адресою, де на них чекала заявниця. Жінка розповіла патрульним, що невідомий їй чоловік, зайшовши в квартиру, відкрито заволодів її сумкою, яка стояла в передпокої, та подався навтьоки. Інспектори обстежили прилеглу територію та неподалік помітили громадянина, який був схожий за описом заявниці. Ним виявивс...