В тернопільській прокуратурі хочуть притягнути до відповідальності винних в ДТП під Бродами

Прокуратура Тернопільської області відправила до суду подання щодо притягнення до відповідальності представників державної технічної інспекції через ДТП біля Бродів, що сталася 18-го січня цього року.

«Подання відправлено на розгляд 8-го лютого, у п’ятницю. Ми вважаємо, що в аварії є вина технічної інспекції, оскільки вона не вжила всіх необхідних заходів. Держтехінспекція має контролювати, як здійснюються перевезення – регулярно чи нерегулярно, які маршрути виїхали на лінію.

Такого контролю інспекція фактично не зробила. І це питання ми виклали в поданні, вимагаючи притягнути до відповідальності тих осіб, які повинні були контролювати відповідний напрямок» - розповіла прес-секретар прокуратури Тернопільської області Людмила Горбачевська.

«Прокуратура Тернопільської області здійснила перевірку перевізників і вона як така остаточно ще не завершена, але попередні дані ми отримали. У ході перевірки ми виявили, що перевізники, які були зобов’язані щоденно забезпечувати цей маршрут, не виїжджали 3-4 дні. Відповідно, поїхав інший перевізник самовільно, який не мав дозволу на здійснення перевезень за цим маршрутом і який, зрештою, випустив свій транспортний засіб.

Окрім того, АТП випустило на маршрут не ті засоби, які передбачені у дозволі, а це є прямим порушенням умов», - розповіли у прокуратурі Тернопільської області.

Втім, говорити про наступні правові дії можна буде, коли буде розглянуто подання і вирішене відповідне питання щодо анулювання дозволу.

«У Львові ще не закінчений навіть сам розгляд факту ДТП. Не завершена ще експертиза і не надано дані щодо технічного стану автотранспорту, - зазначила прес-секретар прокуратури Тернопільської області. – Але ми будемо цікавитись перевіркою.

Питання, як взагалі був організований рейс і в якому стані був автобус, чи був транспорт справний, ми зможемо поставити до перевізника тільки після висновків експертизи.

Наразі відомо, що при виїзді транспортний засіб пройшов відповідну технічну перевірку, але яким чином вона була проведена, буде видно за результатами експертизи», - сказала Людмила Яківна, додаючи, що перевізник, який здійснював перевезення, наскільки відомо, попросив, аби його позбавили ліцензії. Невідомо, якими були підстави для такого прохання, можливо моральні.

Нагадаємо, 18-го січня об 11:10 на автошляху "Київ-Чоп", поблизу м. Броди, сталося зіткнення рейсового автобусу "ПАЗ", що перевозив близько 30 пасажирів, з вантажним автомобілем "RENAULT", внаслідок чого загинуло 5 осіб, 23 було госпіталізовано у Бродівську центральну районну лікарню, з них – п’ятеро неповнолітніх.

Новий Погляд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі