Тернопільщина: злодій-рецидивіст з рахунка хворої дівчинки вкрав 18 тис. гривень

Сніжана Сухар з містечка Підволочиськ (Тернопільська область) про свою трагедію довжиною в шість років розповідає, зриваючись на плач.

Всі ці роки вона боролася з однією бідою - важкою хворобою доньки Мар'яни. Набачилася багато - байдужість і лицемірство лікарів, байдужість і зловтіха людей. Але навіть подумати не могла, що одного разу зіткнеться з таким цинічним злочинцем. Скориставшись її горем, він зняв з банківських рахунків Сніжани 18 тисяч гривень. Цю суму жінка збирала півроку з єдиною метою - поставити дочку на ноги ...

До життя повернув монах

- Мар'янка злягла в 13 років - просто одного разу заціпеніла, перестала говорити, рухатися, нічого не розуміла, їла через трубочу, - згадує Сніжана Євгенівна. - Лікарі довго не могли поставити діагноз - йшло дорогоцінний час. Коли сказали, що у доньки герпетичний енцефаліт (мама припускає, що, швидше за все, це ускладнення після щеплення), було вже пізно лікувати. Мовляв, зазвичай з таким діагнозом довго не живуть, і те, що Мар'яна тримається за життя, - диво. Але як її лікувати, лікарі не знають ...

Всі ці роки Сніжана Сухар билася як риба об лід - писала листи до Верховної Ради, президенту, просила допомоги у всіх небайдужих. Доньку виходжувала будинку - не було потреби залишати дитину в лікарні, де нічим не можуть допомогти.

Одного разу Сніжана призвела до доньки відомого на Тернопільщині ченця. Він довго молився над нею, а потім сказав жінці, що донька все чує. З нею просто потрібно говорити. Незабаром після цього Мар'яна почала сама дихати, дала зрозуміти, що всіх дізнається, чує і розуміє, з'явилися усмішки і сльози.

- Єдине, що не давалося Мар'яні - це ходити і говорити, - плаче Сніжана. - Але я літала від щастя і стала шукати закордонні клініки, які могли б прийняти і вилікувати доньку.

«Допоможемо. Врятуємо »

Першими на прохання родини Сухар відгукнулися в клініці Тель-Авіва. Обіцяли обстежити і пролікувати за 55 тисяч доларів. Сніжана стала збирати гроші. У липні 2012 року відкрила в банку спеціальний рахунок і стала просити про допомогу всіма способами - через газети, телебачення, Інтернет. Фотографія Мар'яни та банківський рахунок, на який потихеньку приходили гроші від небайдужих людей, бачили багато ...

До грудня жінка назбирала близько 18 тисяч гривень. 25 грудня на її мобільний надійшов дивний дзвінок.

- Дзвонила жінка, співчувала, сказала, що хоче допомогти грошима, - говорить Сніжана. - Але додала, що гроші прийдуть мені на рахунок тільки через три дні ...

Через деякий час вона знову подзвонила, попросила продиктувати їй код, який прийшов мені в SMS на мобільний. Мовляв, без цього коду вона не може перерахувати. Я назвала - і через кілька хвилин надійшло ще одне повідомлення про те, що я зняла всі гроші.

У паніці Сніжана побігла в банк, але там розвели руками - мовляв, вони ні при чому. Швидше за все, її обдурили шахраї.

Через півтора місяці любителя нажитися на чужому горі зловили. Цей 35-річний уродженець Черкаської області - злодій зі стажем ... За плечима у нього шість судимостей, в тому числі за замах на вбивство.

Очевидно, звичайні крадіжки для нього стали застарілим способом наживи. Озброївшись потрібними знаннями, він зважився красти електронні гроші.

І це йому вдалося. На рахунку злочинця поки 24 жертви (стільки є заяв), але в міліції припускають, що їх набагато більше. Наприклад, батьки двох жертв відмовилися писати заяви і ходити в суд - не дочекавшись допомоги, їхні діти померли.

Шахрая ловили в Дніпропетровській області. Туди він любив приїжджати до знайомих з Київської області ... на таксі. У скоєному зізнався відразу, а потім розкрив схему обману.

- Користуючись даними, які постраждалі публікували про себе (номери рахунків, картки, призначення, номер телефону. - Прим. Авт.), Шахрай реєструвався від імені шукачів допомоги в електронній системі віддаленого доступу рахунками, - говорить в.о. начальника управління по боротьбі з кіберзлочинністю УМВС України в Київській області Олександр Пузіков. - Після цього дзвонив батькам хворих дітей і під приводом допомоги просив повідомити дані карткового рахунку, в тому числі банківської картки. А далі, маніпулюючи грошима на рахунку жертви, перекладав їх на свої картки.

Загалом, код, який отримала Сніжана і продиктувала злочинцеві, був новим кодом її ж картки, але над якою вже попрацював шахрай. Нічого не підозрюючи, потенційні жертви говорили потрібний номер і через кілька хвилин залишалися без грошей ...

За рік шахрай вивудив 100 тисяч гривень. На його рахунку жертви з 13 областей. На час слідства суд його заарештував. За шахрайство в особливо великих розмірах йому загрожує від 3 до 8 років в'язниці.

А ось його спільниця поки що перебуває в статусі свідків. Так само не встановили, чи є в те, що трапилося вина банку, повідомляє КП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі