Ціни на бензин знову полізли вгору

За останні декілька днів вартість пального на великих брендових АЗС виросла на 10-15 копійок у середньому до 11,10-11,20 грн за літр найпопулярнішої марки А-95.

Про це свідчать дані моніторингу ринку нафтопродуктів. Експерти вважають, що нинішнє зростання цін викликане плавним, але стабільним подорожчанням нафти, яке почалось у січні: за місяць барель виріс у ціні на $ 6 (зараз ціна $ 118), пише "Сегодня".

На думку заступника директора НТЦ "Психея" Геннадія Рябцева, нафта в найближчі дні дійде до $ 120 за барель і зупиниться, але на ціні пального в Україні це не повинно позначитись - залишиться максимум 11,20 ще місяць.

Зі свого боку директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн вважає, що формула розрахунку ціни бензину в залежності від ціни на нафту дозволяє підняти вартість нафтопродуктів у роздріб ще на 10-15 коп.

"У лютому цього не трапиться, адже запаси палива великі, а ось у березні збільшиться попит і якщо втримається висока ціна на нафту, таке подорожчання (до 11,25-11,30 грн/л А-95) цілком можливе", - сказав він.

В експертно-аналітичній групі Кабміну, яка займається питаннями палива, зазначили, що наразі ціни на звичайний А-95 нижчі за верхню межу коридору, яка на сьогодні складає 11,3 грн/л, тому в уряду немає підстав для того, щоб вимагати їх зниження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі