"Унікальна людина": відомий у Європі різьбяр прикрасить скульптурами ботанічний сад на Тернопільщині (ФОТО)

Різьбяр із Кременця, який працює в одному з найбільших в Європі парку розваг, створює дерев’яні скульптури для Кременецького ботанічного саду.

Як повідомляє "Наш День", кременчанин Василь Петровський відомий не лише в Україні, а й за її межами дизайнер, різьбяр, майстер з роботи по дереву.

Народився він на Поліссі, а свій творчий шлях почав саме у Кременці під час навчання у педагогічному коледжі, де отримав фах вчителя трудового навчання і креслення та керівника гуртка з народних промислів.

"Саме у Кременці я навчився працювати з деревом, і ця робота стала моїм хобі", – розповідає пан Василь. – "Це був непростий час, 90-ті роки, потрібно було давати собі раду, шукати заробіток. Але для мене було дуже важливо знайти роботу, яка буде мені до душі і приноситиме не лише гроші, а й моральне задоволення.

Я спершу працював вчителем трудового навчання, згодом на заводі у Словенії. У мене була можливість отримати документи на постійне проживання у цій країні, але я розумів, що жити хочу в Україні".

Врешті Василь Петровський повернувся додому і продовжив навчання в Івано-Франківську на факультеті дизайну. Після закінчення вишу натрапив на оголошення про пошук працівників у "Європа-парк" у Німеччині. Надіслав резюме, розповів про свій досвід і напрацювання й отримав позитивну відповідь.

"Унікальна людина": відомий у Європі різьбяр прикрасить скульптурами ботанічний сад на Тернопільщині (ФОТО), фото-1

Василь Петровський вже майже 10 років працює у "Європа-парку". Це найкращий парк розваг у Європі. На площі 90 гектарів розташовані понад сотня атракціонів, готелі та багато інших розваг. Кожен куточок парку відображає атмосферу, культуру та побут різних країн.

"Робота у "Європа-парку" дала мені величезний досвід", – розповідає пан Василь. – "Я зрозумів, як можна реалізовуватися у своїй професії. Адже різьбу по дереву часто сприймають, як виготовлення сувенірної продукції, "колупання" у дереві.

А насправді це напрямок, який дає митцю чудові можливості для розвитку. Сьогодні я вже пропоную керівництву власні проекти і реалізовую їх, працюю над оформленням інтер’єрів, фасадів".

"Унікальна людина": відомий у Європі різьбяр прикрасить скульптурами ботанічний сад на Тернопільщині (ФОТО), фото-2

Василь Петровський мешкає пів року в Німеччині, коли парк працює, і пів року в Україні, поки центр розваг готують і оновлюють до наступного сезону.

"Ми з родиною оселилися у красивій старовинній будівлі в дуже мальовничому місці за тридцять метрів від ботанічного саду", – розповідає чоловік. – "Колись там була жіноча гімназія, а зараз багатоквартирний будинок. 

Від дуже гарний, з колонами. Коли ми сюди переїхали, то я почав прибирати територію довкола. Адже на подвір’ї був смітник. А мені дуже хотілося, щоб це місце гармоніювало з чудовою природою, мальовничими краєвидами, які його оточували Почав залучати молодь. 

Спершу люди дивилися на мене, як на дивака. Але згодом побачили, що дійсно можна щось змінити. Я облаштував газончик, квітник і тепер подвір’я будинку хочу прикрасити скульптурами. Перша вже є – зі стовбура старого засохлого горіха я виготовив скульптуру велетенського плоду волоського горіха".

"Унікальна людина": відомий у Європі різьбяр прикрасить скульптурами ботанічний сад на Тернопільщині (ФОТО), фото-3

Та на облаштуванні власного подвір’я чоловік не зупинився. Вирішив, що потрібно зробити щось для людей, аби прикрасити Кременець, який дуже близький йому за своєю атмосферою, та його справжню природну перлину – ботанічний сад.

"Я дуже хотів зробити щось, що зацікавить людей, викличе у них позитивні емоції, буде окрасою міста", – каже Василь Петровський. – "Це так важливо, окрім основної діяльності, якою заробляєш на життя, робити щось для людей, ділитися своїм талантом.

Я вирішив створити скульптури для нашого ботанічного саду. Як тільки у мене з’явилася ця думка, я не дав собі ні хвилини на сумніви і вагання і відразу ж пішов до адміністрації ботанічного саду.

Керівник Антоніна Миколаївна мене підтримала. У саду якраз було товсте аварійне дерево, яке змушені були зрізати, щоб не було загроз для відвідувачів. За вихідні я створив проект, і вже з понеділка почав працювати над скульптурою.

Стовбур був велетенський і масивний, з красивою текстурою, тож я вирішив, що саме це стане родзинкою майбутньої скульптури. Дуже хотів, щоб складалося враження, що ця колода сама, виростаючи, набрала форми от цього борсучка, щоб все було максимально природно.

Ми встановили цю лавку в місці з дуже красивим видом на місто, Лису Гору і сад. Вона стала гармонійною частиною цієї мальовничої місцини: яскравий колір ясена красиво контрастує із зеленню і створює гарну композицію".

"Унікальна людина": відомий у Європі різьбяр прикрасить скульптурами ботанічний сад на Тернопільщині (ФОТО), фото-4

Василь Петровський зазначає, його творче кредо – простота, оригінальність та доцільність. У кожній роботі він використовує цей принцип.

"Інші роботи, які я створюватиму в парку, будуть гармонійно доповнювати одна одну спільною концепцією", – додає митець. – "Вони гармонійно впишуться у різні куточки ботанічного саду і будуть об’єднані природною тематикою".

Що саме це буде, майстер не розповідає. Працювати над скульптурами чоловік планує постійно. Та навіть використовувати для цього не лише дерево, а й бетон, камінь, комбінацію різних матеріалів.

"Дуже хочу, щоб мої скульптури викликали не лише естетичні відчуття, а й спонукали людей задуматися, мали філософський зміст", – додає Василь Петровський.

"Унікальна людина": відомий у Європі різьбяр прикрасить скульптурами ботанічний сад на Тернопільщині (ФОТО), фото-5

Над однією роботою майстер може працювати від кількох тижнів до кількох місяців.

"Буває, півроку тривають муки творчості, аби створити те, що задумав", – зізнається він. – "Але у Кременці працюється легко. Якщо закордоном це робота, то перебування вдома, у Кременці, для мене як перезавантаження, відпочинок. Тут набираюся сил і черпаю натхнення".

Кременецький ботанічний сад – один з найстаріших в Україні. У цю пору він особливо красивий, адже багато дерев і рослин квітнуть і тішать око неймовірними барвами. Щоправда, під час карантину сад закритий для екскурсій.

"Ми ходимо на роботу, адже рослини та експозиції саду потребують догляду", – розповідає Антоніна Ліснічук, в.о. директора Кременецького ботанічного саду. – "Варто зауважити, що цьогоріч наш сад виглядає значно краще – відсутність відвідувачів позитивно впливає на природу, вона відпочиває".

Лавочку у формі борсука більшість кременчан бачили лише на фото, але всі із захватом сприйняли новий артоб’єкт у місті і чекають закінчення карантину, аби сфотографуватися у цьому місці. Працівники ботанічного саду зізнаються, що щиро вдячні за таку ініціативу Василю Петровському.

"Він сам запропонував нам реалізувати цю ідею на волонтерських засадах", – додає Антоніна Миколаївна. – "Таких людей дуже рідко можна зустріти. Я дуже рада, що маємо таких сусідів. Завдяки роботам митця Кременецький ботанічний сад стане ще привабливішим та цікавішим для відвідувачів.

Адже скульптури, які створює пан Василь, цікаві самі собою, а якщо вони розміщені у такому мальовничому місці, то це просто чудово. Ми вже запланували подальшу співпрацю і створення нових скульптур. Дякуємо Василю Петровському і бажаємо йому творчих успіхів і натхнення!"

Різьбяр скульптури Тернопільщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі