21:01, 4 травня 2020 р.
В період карантину у Тернополі поменшало донорів
Карантин та обмежувальні заходи вплинули на усі сфери життя. Проте є ті, хто страждає найбільше. Це люди, які чекають операцій і для цього їм потрібна донорська кров.
Лейкоз, лейкемія, серцева недостатність, рак, протезування – це далеко не повний перелік того, чому людині може знадобитися переливання крові. Її ж в аптеці не купити. У такому випадку – надія лише на донора.
Як розповідають медики Тернопільської обласної станції переливання крові, якщо до епідемії коронавірусу охочих здати кров заради потреб інших було в тиждень орієнтовно 250, то зараз це число зменшилось до 50. І це, кажуть лікарі, є проблемою, адже кількість тих, кому потрібна донорська кров не зменшилася, а навпаки збільшилася.
Аналогічна ситуація із дефіцитом крові постала і в інших обласних та міських центрах переливання крові, пишуть Тернополяни. Донори не приходять, бо переживають за свою безпеку в умовах епідемії коронавірусу. Багато хто просто не може доїхати через карантинне обмеження руху транспорту.
Громадський центр охорони здоров’я МОЗ України розробив рекомендації для медперсоналу та донорів, щоб процедура забору крові була безпечною.
«Без достатньої кількості компонентів крові не буде можливості рятувати життя людей. Спеціалізовані заклади (центри і станції переливання крові) щодня мають заготовляти кров для того, щоб можна було: проводити планові хірургічні операції; рятувати життя поранених; рятувати життя тих, хто потрапив у ДТП; підтримувати життя онкохворих; рятувати життя тих, хто постраждав від нещасних випадків», — наголошує Громадський центр охорони здоров’я МОЗ України.
Міністерство охорони здоров'я нагадує, що здавати кров під час епідемії необхідно, головне, щоб цей процес відбувався безпечно. Для цього треба, щоб і донори і медперсонал були відповідальними та строго дотримувалися усіх правил захисту.
По-перше, донор має бути здоровим, мати нормальну температуру і вагу, а також не мати цілої низки захворювань. Медперсонал центрів переливання крові має ретельно контролювати стан свого здоров'я та попередньо по телефону дізнаватися про стан здоров'я людини, яка хоче здати кров. Також МОЗ вимагає, щоб загальний простір для донорів був організований так, щоб відстань між ними та персоналом становила близько 2 метрів. А ще, і медперсонал, і донори мають бути в захисному одязі, бахілах і масках.
Робочі місця треба дезінфікувати після кожного донора; частіше прибирати і дезінфікуйте зони, де донори обстежуються та відпочивають, а також туалети, дверні ручки та інші контактні поверхні;
необхідно регулярно викидати відходи у сміттєвий контейнер із кришкою.
"В умовах карантину у нас виникла проблема і щодо забезпечення здачі крові в донорських центрах. Ми вважаємо, що потрібно терміново активізуватися щодо вирішення цієї проблеми. Я вже звернувся до голів обласних державних адміністрацій, щоб там була проведена, з одного боку, відповідна роз'яснювальна робота. З іншого боку, забезпеченість прийому крові у відповідних центрах. Щоб ця забезпеченість була максимально дотримана в умовах карантину ", - зауважив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:30, Вчора
18:07, 5 грудня
11:17, 5 грудня
11:38, Вчора
11:22, 27 листопада
live comments feed...
Коментарі