Молоді тернополяни видаляють свої аккаунти із соцмереж

Шалена популярність соціальних мереж починає лякати молодь. Тепер стає модно видаляти свої особисті сторінки, щоб мати час на творчість й інші захоплення.

Молоді тернополяни видаляють свої аккаунти із соцмереж, щоб мати час на навчання і хобі. Вони ствержують, що всю корисну інформацію можна знайти в Інтернет-просторі поза межами соціальних мереж.

Наразі найбільша соціальна мережа в Рунеті є сайт “Вконтакті”. Згідно з даними Вікіпедії, на 2013 р. на цьому ресурсі щодня перебуває понад 43 мільйони, що майже дорівнює населенню України (45547800). Більша частина молодих людей має свою сторінку на цьому ресурсі, а ті, хто не має, – скоріше винятки.

Звичайно, що вільний час затрачається на віртуальне спілкування. Саме через це тернопільський студент Тарас Ємільянов вирішив вилучити свій аккаунт.

- Майже весь вільний час після навчання я проводив “Вконтакті”, - розповідає Тарас. – Мені здається, що найрозповсюдженіший наркотик сучасної молоді – соціальні мережі. Спілкування є дуже корисним, а нібито “Вконтакті” це можна найкраще реалізувати через те, що там величезна кількість людей онлайн. Я мав популярну сторінку, де було багато друзів. З часом я помітив, що наше з ними спілкування дуже поверхневе. Кожен створює собі образ, який не відповідає дійсності. І люди починають йому присвячувати своє життя. Вони ходять на вечірки заради статусів і нових фото, якими потім хизуються “Вконтакті”. Я вирішив, що таке “пластмасове” спілкування мені не потрібне, адже це марна трата часу.

Хлопець каже, що помітив тенденцію серед своїх товаришів – вони почали видалятись із контакту. До речі, це стало можливим тільки із середини 2011 року. Тарас скористався такою нагодою. Хлопець вважає, що тепер має багато вільного часу і проводить його з користю.

- Проглядаючи нескінченні відео і коментуючи різні фотографії, в мене не було часу навіть підготуватись до занять, - розповідає хлопець. – Зараз такої проблеми немає. Я купив плівковий фотоапарат і витрачаю вільний час на фотознімки. Також почав читати книжки.

Хлопець каже, що “Вконтакті” бачить і багато позитивних моментів, з якими було важко розлучатись.

- У цій мережі є багато музики, відео і фото - переважно це і стримує, коли збираєшся видалити свою сторінку, - каже хлопець. – Але я знайшов в Інтернеті багато альтернативних ресурсів. А щоб поспілкуватись із друзями, просто використовую телефон і skype. Музику я тепер слухаю на сайті muzebra.com і lastfm.ru. Відеоконтент качаю з файлообмінників.

Фільми хлопець радить шукати на сайтах: ex.ua, rutracker.org. В українському перекладі їх можна знайти на toloka.hurtom.com.

Фотограф Микита Купленко підтримує ініціативу видалення із сайту “Вконтакті”. Хлопець скаржиться на низькоякісний контент.

- “Вконтакті” доводиться переглядати безліч відеороликів, які не мають жодного змісту, а також низькоякісні знімки, - каже Микита. - А справді гарні фотографії немає з ким обсудити. Свої знімки я завантажую на flickr.com. Вони - під ніком difuzion.

Також свої фото можна завантажити на сайт panoramio.com або на picassa.google.com. Причому залиті на Panoramio світлини щомісяця відбирають для наповнення служби Google Earth.

Павло Попов спробував знайти альтернативу “Вконтакті” на найпопулярнішй у світі за кількістю відвідувачів соціальній мережі Facebook.

- На цьому ресурсі я також довго не затримався, - каже хлопець. – Цей сайт дуже перевантажений рекламою. І сконцентруватись на спілкуванні я там не зміг. А також набридає його пафос. Цим він від “Вконтакті” не дуже відрізняється, та й спілкування проходить у режимі – подивись, який я крутий!

20 хвилин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі