Карантин – не перешкода для оформлення ID-картки та паспорта для виїзду закордон

За квітень 2020 працівниками управління Державноїї міграційної служби у Тернопільській області було оформлено 273 ID-картки і видано – 751. Паспорт для виїзду закордон: оформили – 107, а видали 864.

Більш детально про процедуру оформлення ID-карток та паспортів для виїзду закордон у період карантину журналістам “Файного міста” розповів начальник управління Державної міграційної служби у Тернопільській області Ярослав Давибіда.

Чи обслуговуєте Ви громадян у період карантину, чи є якісь обмеження?

Так, обслуговуємо. Проте є певні обмеження.

Як оформити біометричний паспорт для виїзду закордон?

“Відповідно до карантинних заходів, які зараз в Україні, так само це стосується й міграційної служби, ми обслуговуємо громадян тільки у виключних випадках, а також за індивідуальним графіком роботи територіальних підрозділів. Паспорт громадянина України для виїзду закордон ми оформляємо лише у випадках нагальної потреби. Є три таких випадки:

1 – особі для виїзду закордон на невідкладне лікування;

2 – особі, яка супроводжує хворого;

3 – особі, у якої хтось із членів родини помер закордоном.

Чи можливо оформити ID-картку, чи є тут якісь обмеження?

“Щодо оформлення ID-картки, тобто паспорта громадянина України, воно здійснюється, коли людина втратила цей документ або його викрали. Це ж саме стосується паспорта-книжечки – якщо втратила людина або викрали. Це стосується й випадків, коли людині потрібно було замінити паспорт-книжечку на ID-картку для отримання публічних, адміністративних чи фінансових послуг. Також, щодо вклейок фото у 25 і 45 років, то працівники здійснюють вклейку. Якщо особа не мала можливості при досягненні відповідного віку звернутися у підрозділи міграційної служби щодо вклеювання фотокартки, вона не нестиме ніякої за це відповідальності. У випадку, якщо така особа не звернеться протягом місяця для вклеювання фото, як це передбачено законом, то їй оформлять потім тільки ID-картку. Проте періоду карантину це не стосується. Людина може звернутися опісля закінчення карантину і вклеїти фото.”

Чи можливо за бажання виготовити зараз паспорт-книжечку?

“Виготовлення паспорта-книжечки на сьогодні можливе лише за рішенням суду.

Чи можливо зараз відновити втрачену ID-картку або ж паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

Якщо взяти ID-картку, то так – за місцем звернення. Тобто особа не має їхати в район, де зареєстроване її місце проживання, вона може зробити це у найближчому до неї підрозділі міграційної служби.

Що робити людині, яка оформляла документ в іншій області, а у період карантину перебуває, скажімо, у Тернополі?

Якщо людина оформляла документ в одній області, а перебуває на період карантину в іншій області і хоче отримати документ у найближчому підрозділі міграційної служби нашої області, то їй необхідно прийти, написати відповідне звернення. Це звернення ми направляємо у підрозділ міграційної служби в іншу область і до 3-х днів людина зможе отримати паспорт у вигляді ID-картки у місці, де було написане звернення.

Якщо документ вже виготовлений, чи можливо його забрати?

Підрозділи міграційної служби працюють у звичному режимі. Тільки щодо оформлення адміністративних послуг, то тут є обмеження – тільки у відповідні дні, які затверджені графіком. До 12 травня підрозділи міграційної служби у Тернопільській області для надання та оформлення адміністративних послуг працюють лише 1 день в тиждень, з 12 до 22 травня – буде два дні по районах. Якщо взяти міський відділ, з 12 травня щодо оформлення адміністративних послуг, то він буде працювати три дні.

Чи є штрафи за несвоєчасне переоформлення документів у період карантину?

У період карантину жодні штрафи за несвоєчасне переоформлення документів немає. Також це стосується іноземних громадян та громадян, які без громадянства, у яких термін перебування закінчився під час карантину. Вони також не несуть відповідальності. Спеціалісти секторів по нелегальній міграції не мають права штрафувати таких осіб. Після закінчення карантину такі люди, якщо вони будуть мати на це підстави, зможуть в 30-денний термін прийти у підрозділи служби і оформити такі посвідки. Якщо вони таких підстав не матимуть, значить вони у 30-денний термін змушені будуть покинути територію України.

Чи можливо у період карантину отримати статус біженця?

Якщо взяти біженство чи осіб, які потребують додаткового захисту, то такі дії ми не здійснюємо, тобто державна міграційна у Тернопільській області, цим займаються у Хмельницькому.

Тернопільщина Україна паспорт оформлення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі