В найбільших торговельних мережах Тернопільщини ціни на продукти залишаються стабільними

Ціни на продукти в найбільших торговельних мережах Тернопільщини залишаються стабільними. Про це заявила головний спеціаліст сектору держцінінспекції України в Тернопільській області Олександра Кріль.

Відповідно до аналізу, проведеного їхнім управлінням, від початку року вартість деяких продуктів підвищилася, на деякі навпаки – знизилася. Проте впродовж останніх двох тижнів ціни залишаються без змін.

Від початку року подешевшали на 4 відсотки макарони, на 4,6% – гречана крупа, здешевшало вершкове масло, столові курячі яйця і білий цукор. Без змін залишилися ціни на борошно пшеничне вищого ґатунку, манну крупу, рис, на хліб житньо-пшеничний та з борошна вищого ґатунку.

За старими цінами продають і яловичину першої категорії, свинину, птицю, ковбаси варені, молоко, сметану, кисломолочний сир і олію соняшникову рафіновану. За словами Олександри Кріль, ціна у великій мірі залежить ще й від виробника.

Якщо він місцевий, то й товар його можна купити недорого. Відповідно до моніторингу, з восьми торговельних мереж, які підпадають під аналіз управління, найдешевші продукти в магазинах «Прогрес», «Хмельничанка», «Універсальний», оскільки вони співпрацюють з місцевими виробниками.

А от за розрекламовані дорогі бренди доводиться платити більше. Залежить ціна від затрат на виробництво та від сезону. На зиму, як правило, дорожчає кисломолочна продукція і яйця. Пора року встановлює ціну на овочі та фрукти.

Прес-клуб
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі