Попри скасування тернопільських фестивалів, гроші за квитки наразі не повертають

Карантин вніс правки майже у всі сфери життя, не оминув він і культурних заходів. Два тернопільські фестивалі, відомі на всю Україну та за її межами, також змушені були змінити свої плани. Обидва цьогоріч мали відбутись увосьме. Фестиваль “Ї” переніс дату проведення з травня на осінь, “Файне місто” організатори цього року взагалі скасували. Як будуть передомовлятися з учасниками та як повертатимуть кошти за квитки, Терміново з’ясовувало у організаторів.

Вони розповідають, що як тільки з’явились перші повідомлення про коронавірус, одразу почали переглядати свої плани. Перенесення фесту зіграло на користь відвідувачів.

– За ситуацією ми почали стежити ще навіть до введення карантину, – каже керівник мистецького фестивалю “Ї” Юрій Матевощук. – А щойно карантин оголосили, ми зібралися з командою обговорити перенесення фестивалю. Ще в березні було зрозуміло, що цієї весни на 99% нам його не провести. Попередньо ми обрали дати 4-8 листопада 2020 року з надією, що цього року ми ще зможемо провести фестиваль, позаяк дуже не хотілося б робити перерву на рік. Хоча звісно, ми в першу чергу будемо зважати на ризики та загрози, бо безпека відвідувачів понад усе.

А ось фестиваль “Файне місто” взагалі скасували. Це рішеня, кажуть організатори, далося їм нелегко, але іншого виходу не було. Поки команда до останнього сподівалася, що таки вдасться провести дійство, самі учасники почали повідомляти, що приїхати на фестиваль не зможуть. Тому вже анонсований фестиваль довелось перенести на 2021 рік, попередні дати – 28 липня-1 серпня.

– Цього року фестиваль мав відбутись вже восьмий раз, – розповідає співорганізатор і засновник “Файного міста” Ростислав Плахцінський. – Але з початком епідемії це стало неможливим.

Попри перенесення фестивалю на рік, потенційних відвідувачів поспішають заспокоїти.

– Наразі ми ведемо переговори зі всіма анонсованими на 2020 рік учасниками, більшість артистів вже підтвердили свою участь у 2021 році, – каже Плахцінський.

Зміна ж дати проведення “Ї” неочікувано дала свої позитивні наслідки.

– Ми з усіма учасниками передомовилися. Навіть більше, на листопадові дати вдасться приїхати багатьом учасникам, яким не вдавалося до нас завітати у травні, – запевняє Матевощук. – Тому можна сказати, що наш відвідувач від цього лише буде у виграші. З часом ми оголосимо імена нових учасників.

Однак Юрій Матевощук зазначає: перешкодою в проведенні фестивалю восени можуть стати обмеження щодо кількості відвідувачів.

– Якщо фестиваль відбудеться цієї осені, то будемо дотримуватись всіх санітарно-гігієнічних заходів безпеки: з регулярними перервами та дезінфекцією приміщень. А щодо обмеження кількості відвідувачів… Якщо будуть обмеження до 50 або 100 відвідувачів, це для нас вже нонсенс. Ми переросли такі масштаби. Тому краще буде перенести фестиваль на такі дати, аби його було зручно проводити без обмежень для відвідувачів.

Організатори запевняють: придбані квитки залишаються дійсними. “Файне місто” днями оголосило, що наступного року фестиваль триватиме на 4 дні, а всі 5 – за ту ж ціну, яку вже заплатили ті, хто встиг придбати квиток на 2020 рік. Що ж до повернення коштів, то організатори обидвох подій обіцяють: кому плани завадять скористатись квитком, безсумнівно отримають свої гроші назад. Систему наразі розробляють, “Файне Місто” пообіцяло роз’яснити все після скасування карантинних заходів в Україні. Поки що ж просять гостей не поспішати здавати квитки й зберегти їх як вклад у проведення фестивалю наступного року.

фестивалі квитки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі