Тернополяни просять митрополита В. Семенюка зупинити будівництво “на якому зароблять мільйони грн. бізнесмени-забудовники”

Як ми повідомляли,  у Тернополі конфлікт між церковнослужителями та парафіянами. 

Жителі міста, які проживають на вулиці Орлика мікрорайону “Дружба”, протестують проти зведення багатоповерхового будинку на території церкви святих Володимира та Ольги. Частина парафіян та жителів навколишніх будинків публічно звертаються до отця Романа Цюпки та митрополита Василія Семенюка.

ЗВЕРНЕННЯ

до Високопреосвященного єпископа і митрополита 

Тернопільсько-Зборівського Кира Василія Семенюка від парафіян церкви Святих Володимира і Ольги, які виступають проти побудови на території Храму житлової багатоповерхівки

Ми, парафіяни церкви Святих Володимира і Ольги, занепокоєні ситуацією, що склалася у зв’язку з планами побудови на освяченій церковній землі житлової багатоповерхівки. Після побудови житлового будинку земля церкви буде вилучена на користь мешканців, які куплять квартири, а Храмовий комплекс, як його бачили парафіяни, буде знищено. Величний вигляд Храму втратиться, коли до нього майже впритул наблизиться звичайний житловий будинок. Розлога зелена зона навколо Храму, що створювала його неповторність, вже вирубана.

Ми зверталися до отця Романа і висловлювали свою позицію, що спільними зусиллями поступово Храм буде добудований в своєму унікальному вигляді посеред зеленої зони, яка відгороджує його від навколишніх будинків. Нехай це діло займе навіть декілька років, але тоді це буде Богоугодне діло. А побудову житлового будинку на території церкви важко вважати Богоугодним ділом, яке із самого початку розпочалося з брехні, чвар і сліз. Отець Роман розпочав з того, що розповідав громаді про впорядкування території навколо Храму, а тепер, коли про плани отця з побудови житлового будинку на території Храму знає весь Тернопіль, він ані слова не сказав про це. А розповідає лише про людей, які виступають проти добудови Храму, і збирає підписи за його добудову. Тих, хто не згідний з його позицією, він називає атеїстами і язичниками, хоча багато хто з самих парафіян не підтримує його. Таким чином настоятель церкви ображає наші почуття і принижує нашу віру.

На жаль, багато парафіян відійшло від нашої громади через незгоду з діями отця Романа в минулому, а тепер, після цього будівельного скандалу, може відійти ще більше. Наша громада, така велелюдна ще десять років тому, не просто так стала маленькою і нездатною добудувати власними зусиллями Храм. Ми би терпіли ще довго, але після останніх подій ми зрозуміли, що Храм потрібно рятувати. Бо як сказав один наш парафіянин, ми можемо звести Храм таким неправедним чином, але Бога може в ньому не бути.

Закликаємо Вас зупинити поки не пізно будівництво багатоповерхівки, на якому зароблять мільйони гривень бізнесмени-забудовники, а самій громаді перепадуть сльози. Та за ці сльози буде вилучена третина землі Храмового комплексу. Ця спекуляція церковною землею кидає тінь на всю нашу греко-католицьку Церкву.

Сподіваємося від Вас підтримки в порятунку нашого Храму і милості.

Відкрите Звернення до Отця Романа, настоятеля церкви святих Володимира і Ольги, що на вулиці Орлика від парафіян

Отче, у засобах масової інформації та під час особистих зустрічей Ви вмотивовуєте необхідність побудови багатоквартирного житлового будинку на території релігійної громади тим, що немає коштів на завершення Храму.

Ми звертаємося до Вас із пропозицією відкрити публічний рахунок на добудову церкви (і ніякі інші цілі), на який зможе вся громада міста Тернополя, а не лише Ваші парафіяни, переводити цільові добровільні пожертви. Також пропонуємо створити комісію з контролю з освоєння цих коштів, щоб полегшити Вашу нелегку працю на благо парафії.

Таким чином, ми зможемо досягти компромісу, зняти напругу у середовищі мешканців вулиці і цілого міста, та Ваших парафіян, зупинити будівництво житлової багатоповерхівки і спільними зусиллями завершити як зовнішні, так і внутрішні будівельні роботи, припинити усі спекуляції та звинувачення з усіх сторін та досягти такого бажаного усіма миру і спокою.

Палко просимо Вас на майбутнє утриматися від усякого роду навішування ярликів на тих, хто прагне зберегти красу збудованого Вами ж храму, та відновити зелену зону нашого рідного мікрорайону. Також закликаємо Вас не вводити в оману мешканців Тернополя збиранням підписів на завершення Храму, видаючи їх за підписи на підтримку будівництва багатоповерхівки.

Щиро сподіваємося на розуміння.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі