Тернопільщиною “гуляє” свинячий грип

Щотижня на Тернопільщині зростає захворюваність на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Тернопільської області Володимир Паничев. У порівнянні із попереднім тижнем показник захворюваності збільшився на 4%.

– Зареєстровано 4 тисячі 355 випадків. Найвища питома вага серед зареєстрованих припадає на місто Тернопіль – 1 тисяча 868. Решта на райони області, – розповів Володимир Паничев.

Проте нинішні показники захворюваності не перевищують порогових. Тому оголошувати епідемію підстав немає. Поріг для сьомого тижня в цілому по області складає 113,8 випадків на 10 тисяч населення. А фактична захворюваність становить 40,4 випадки.

Водночас епідеміологи фіксують у нас циркуляцію різних вірусів грипу, в тому числі і свинячого.

– Нами зафіксована циркуляція вірусу типу з ендогенною структурою H1N1. Це так званий сезонний. І H1N1 так званий свинячий грип. Нічого в цьому надзвичайного немає. Циркуляція вірусів грипу передбачалася. Антигени входять до застосованих вакцин. І власне це відображення того, що вірус так званого свинячого грипу прийшовши в певний час на цю територію, він і буде продовжувати певний час циркулювати, – додав Володимир Паничев.

До слова, у Закарпатській області підтверджено вже 10 випадків свинячого грипу. Скільки їх є  на Тернопільщині – невідомо. Володимир Паничев пояснює, що спеціальна реєстрація саме свинячого грипу не здійснюється. Епідеміологи фіксують усі типи грипу. Крім того, не всі хворі лабораторно обстежуються для підтвердження певного діагнозу.

За Збручем
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі