Оприлюднено чорно-білі світлини встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні пам’ятний день – 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева.

47-річний поет помер у Санкт-Петербурзі, там його спочатку і поховали на Смоленському кладовищі. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання Шевченка бути похованим згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі, пише заступниця директора Тернопільського обласного художнього музею Ольга Ваврик.

Великому поетові і художнику Тарасові Шевченку в Україні і світі встановлено приблизно 1100 пам’ятників. Загалом це найбільша кількість монументів, встановлених одній особі, пише Терен.

– Сучасний пам’ятник Тарасові Шевченку в Тернополі – не перший Кобзареві в місті. Раніше, від 1953 року (або 1952), в Тернополі стояв пам’ятник Шевченку в міському парку (приблизно на місці сучасного пам’ятника С. Бандері). Він був із нетривкого матеріалу і не мав мистецької цінності. Під час реконструкції парку в 1970-х роках був знесений, – пише Ольга Ваврик.

На початку березня 1982 року, у сквері біля театру урочисто відкрито новий пам’ятник Тарасові Шевченку (скульптор – Микола Невеселий (1946-2006), архітектор – Станіслав Калашник (1948-2010). Статуя висотою 320 см, виготовлена з бетону й карбована міддю, розміщена на двоступеневому п’єдесталі, заввишки 100 см, із темно-сірого граніту. 

Пропонуємо нашим читачам віртуальну виставку світлин з архіву музею (автор – Ігор Дуда), на яких зафіксовано процес встановлення пам’ятника.

Оприлюднено чорно-білі світлини встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-1 Оприлюднено чорно-білі світлини встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-2 Оприлюднено чорно-білі світлини встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-3 Оприлюднено чорно-білі світлини встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-4 Оприлюднено чорно-білі світлини встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-5 Оприлюднено чорно-білі світлини встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-6 Оприлюднено чорно-білі світлини встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-7 Оприлюднено чорно-білі світлини встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-8
тернопіль шевченко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі