Хто винен у тому, що тернопільські дороги перетворилися у провалля? (фото)

Сьогодні немає такого водія, який би не скаржився на стан тернопільських доріг. Із таненням снігу у великій кількості зникло з автошляхів Тернополя й області й асфальтове покриття.

Нерідко водії ламають автівки, тим самим витрачають чимало коштів на їх ремонт, а бувають випадки, що великі ями на дорогах стають причинами дорожньо-транспортних пригод, в тому числі і зі смертельними наслідками. Журналісти «Номер один» вирішили дослідити, хто винен у тому, що наші дороги перетворилися у провалля.

dor1

Лише 19 лютого в Тернополі розпочався ямковий ремонт

Як з’ясувалося, до останнього часу в обласному центрі доріг ніхто не латав, ямок ніхто не засипав. Ми не фахівці у цій справі, але навіть пересічній людині зрозуміло, що сидіти склавши руки не можна. Бо, по-перше, кожна ямка сама по собі перетворюється у ямищу, по-друге, у разі ДТП чи поломок можна фінансово поплатитися тим особам, які відповідають за технічний стан дорожнього покриття. Тому, на наш погляд, найбільші ями можна принаймні засипати щебенем, аби полегшити проїзд транспорту.

Зокрема, начальник відділу технічного нагляду ТМР Олег Вітик, котрий власне має слідкувати за станом тернопільських доріг і вказувати відповідним структурам на недоліки, у коментарі «Номер один» визнав, що проблеми на місцевих дорогах очевидні, але додав: «Ситуація в Тернополі у порівнянні з іншими регіонами не найгірша».

До останнього часу жителі обласного центру знали, що міськими дорогами опікується комунальне підприємство «Міськшляхрембуд», яке має відповідну техніку та кваліфіковані кадри. Але, як повідомили «Номер один» працівники підприємства, воно нині не працює, бо перед ними існує велика заборгованість з боку міської ради ще з минулого року. Хоча його керівники справно ледь не кожен день ходять на наради у профільне управління.

Хто ж тоді латає дороги в Тернополі? Виявилося, що керівництво управління ЖКГ міської ради за результатами проведеного тендеру уклало два договори, при цьому, згідно з одним із них, ямковий ремонт проводиться за новою для міських доріг технологією.

– Управління ЖКГ уклало договір на 99,9 тис. грн. з ПП «Ріо-Україна» (спільне українсько-чеське підприємство – авт.) на проведення ямкового ремонту. Дане підприємство проводить роботи за допомогою інфрачервоних променів. Спеціальний механізм із плитою розміром 1-1,2 м опускається в яму, проводиться її нагрівання і лише після цього засипається щебінь дрібних фракцій, відповідно робиться однорідна маса, – розповів начальник міського управління ЖКГ Микола Лесів.

Наразі дана фірма, зробивши роботи на 25 кв. метрах, призупинила роботу, бо для цієї технології мають місце несприятливі погодні умови.

На таку ж суму комунальне управління уклало договір з КП «Міська шляхово-експлуатаційна дільниця».

– Управління замовило нам роботи на 99,9 тис. грн. на ремонт великих вибоїн, – зазначив директор МШЕД Андрій Козак і додав, – на низ вибоїн засипаємо щебінь великої фракції, зверху – дрібної. Потім спеціальною технікою все втрамбовуємо».

Водночас начальник управління ЖКГ зазначив, що з виділених коштів тільки 60 тис. грн. піде на погашення ямковості, решта – на придбання зливних решіток і люків, які були викрадені.

За словами Миколи Лесіва, від 19 лютого на дорогах Тернополя працюють три бригади. Роботи почалися в трьох напрямках – вулиці Об’їзна (до розвилки біля «Ватри), Львівська і центр міста.

– Станом на 16.00 год. 19 лютого погашено ямковість на площі 140 кв. м. Роботи проходять вдень, а також вночі (в місцях масової концентрації автомобілів у світловий день). На сьогодні проводиться ямковий ремонт глибоких вибоїн (від 5 і до 30 см!), щоб забезпечити безаварійний проїзд дорогами Тернополя. До кінця тижня ці роботи мають бути виконані, – повідомив Олег Вітик.

Разом з тим, особисто пан Лесів визнає, що ямковий ремонт у нинішніх погодних умовах, коли має місце перепад температур, є неефективним і тимчасовим засобом покращення стану доріг.

– Тендер на виконання ямкового ремонту виграло комунальне підприємство ШРБУ, воно готове хоч сьогодні почати виготовлення асфальту. Але зважаючи на погоду, ці роботи будуть малоефективними. Тоді вже контролюючі органи матимуть до нас претензії через нецільове використання коштів. Тому зачекаємо, щоб трішки потепліло, – резюмував Микола Лесів.

dor2 1

У жахіттях на дорогах винні зима і… держава

– Перш ніж аналізувати, в якому стані сьогодні знаходяться міські дороги, потрібно врахувати дуже важливий фактор: цього року маємо нестандартну зиму – не суху і холодну, а вологу, з перепадами температури від мінусу до плюсу, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал. – За таких умов жоден ремонт дорожнього покриття неможливий. Бо якщо вдень при плюсовій температурі асфальт заливає водою, то вночі вона замерзає, розширюється і буквально «розриває» покриття. Сучасні технології ремонту доріг дозволяють проводити його навіть при температурі -5, але за умови сухої погоди. На жаль, якщо перепади температури, які маємо зараз, триватимуть до кінця зими, перші ремонтні роботи зможемо розпочати не раніше кінця березня. До слова, сьогодні біда з дорогами має місце у всіх обласних центрах України, а не тільки в Тернополі, що ще раз підтверджує мої слова. Дякувати Богу, що це визнали вже й перші особи в державі і зараз шукають шляхи виходу з цієї ситуації.

Водночас, якби держава вчасно і в повному об’ємі виконувала свої зобов’язання перед органами місцевого самоврядування, то, можливо, дорожнього колапсу вдалося би й уникнути, говорить міський голова. До прикладу, минулого року через зволікання чиновників Тернопільської ОДА місто недоотримало частину коштів, які були виділені державою для ремонту доріг. Сьогодні ж казначейство затримує цілу низку платежів по житлово-комунальному господарству.

– Так, за минулий рік «зависло» 11 мільйонів гривень «комунальних» коштів, серед яких і ті, які ми повинні були оплатити КП «Міськшляхрембуд», – констатує Сергій Надал. – І вже за півтора місяці цього року казначейство затримало ще майже 2 мільйони. Це кошти, які місто сьогодні могло би вкладати у ремонт доріг, але на жаль, на казначейство ми вплинути не можемо. Тож маємо парадоксальну ситуацію: державні керівники заявляють, що в Україні потрібно терміново латати дороги, а в той же час не пропускають кошти на це органам місцевого самоврядування.

Звісно, тема фінансування для мера залишається найболючішою. Адже сьогодні понад 70% дорожнього полотна вже давно відслужило свій термін експлуатації. І якщо зараз у міській раді є проектів кошторисної документації на капітальний ремонт доріг на суму понад 300 мільйонів гривень, реально у бюджеті можна «нашкребти» максимум 20 мільйонів на рік.

– Усе має свій термін експлуатації, в тому числі й дорожнє покриття, – стверджує Сергій Надал. – Однак капітально відремонтувати усі дороги в Тернополі не вдасться ще довго. Принаймні, допоки на розвиток ЖКГ держава не виділятиме достатньо коштів. Силами місцевих бюджетів (чи то в Тернополі, чи в будь-якому іншому обласному центрі України) вдається лише більш-менш утримувати їх в належному стані через ямковий ремонт. Однак постійне «латання» рано чи пізно все одно призведе до ситуації, коли латати буде вже нічого – лише починати стелити дорогу з нуля.

До речі, саме постійні латання ям і багаторічне нехтування потребою в капітальному ремонті зруйнували з часом і вулицю Гайову в Тернополі, і трасу «Тернопіль – Львів», яку швидше називають напрямком, ніж дорогою.

dor2

Ревізори виявили в Облавтодорі фінансові втрати 409 тис. грн.

А тим часом на ремонті доріг наживаються (і це ні для кого не секрет) нечесні на руку ділки. Так, завищення обсягів та вартості дорожніх робіт у 2012 році в цілому по Україні склало майже 177 мільйонів гривень. Про це заявив генпрокурор Віктор Пшонка. В числі злісних областей Тернопільщини немає, але і в нашому краї маємо порушення, пов’язані з дорогами. Так, за повідомленням прес-служби Держфінінспекції в Тернопільській області, під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності дочірнього підприємства «Тернопільський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» виявили фінансові порушення, що призвели до втрат 409 тис. грн.

Найбільш вагоме порушення стосується процедури проведення державних закупівель. Зокрема, в документації з конкурсних торгів і в договорі з постачальником про придбання бітуму не було обумовлено вартості його перевезення. Власне, саме ця обставина, що в паперах проходить як «відшкодування залізничного тарифу», спричинила втрату 158 тис. грн.

Але це не єдине порушення, пов’язане з бітумом. Так, у певний період його було придбано за завищеною ціною, що завдало підприємству збитків на суму 107 тис. грн.

За допущені фінансові порушення на директора підприємства та головного бухгалтера складено протоколи про адміністративні порушення. Про наслідки ревізії поінформовано прокуратуру Тернопільської області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Ціна на газ для населення має зрости з 1 травня 2019 року ще на 20% відповідно до постанови Кабміну. "Для формування ціни на газ є постанова Кабінету міністрів. Ця постанова понижує ціну відповідно до розрахунку по формулі. З 1 листопада 2018 року (діє коефіцієнт) 60% від загальної ціни, яка є по формулі. Ця формула передбачає з 1 травня підвищення до 80% від загальної ціни на газ формального розрахунку", –  заявив міністр соціальної політики Андрій Рева ...
Суспільство
У Національному музеї "Київська картинна галерея" відкрилася ретроспективна виставка "Земля моя — краса моя" пейзажів народного художника України Івана Марчука. Пише Експресо. На виставці представлено понад 50 полотен авторської техніки "пльонтанізм", які художник почав створювати з 1972 року. У експозиції - як хрестоматійні добре відомі твори, так і абсолютно нові, щойно створені. Нагадаємо, серія "Пейзаж" є одним з 13 творчих циклів відомого на увесь сві...
Суспільство
Минула доба видалася досить насиченою для патрульних поліцейських. Більше 130 викликів надійшло з лінії 102, понад 270 перевірених транспортних засобів.  Виявили та оформили 4 водіїв, які знаходилися в стані алкогольного сп’яніння. На керманичів склали протоколи за ч.1 ст. 130 (Керування в стані сп’яніння ). На вулиці Коновальця патрульні зупинили автомобіль AUDI за порушення правил дорожнього руху. Під час перевірки номерів агрегатів, у інспекторів виникл...
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: - 17.01.19р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами: вул. Білецька, 35-48, 36, 36А; вул.Березова 1,7,9
Суспільство
У соціальних мережах користувачі активно поширювали інформацію про зниклу дівчинку: начебто 14 січня її поблизу школи №2 викрав чоловік. Як з'ясувалося, неповнолітня з Рівненської області, а факту викрадення не було. Дівчинка гуляла зі знайомим (йому 21 рік), на дзвінки батьків не відповідала, лякаючись можливого покарання. Вона сама повернулася додому, а працівники ювенальної превенції лише провели профілактичну бесіду з дитиною та її батьками. Детальніше...
Суспільство
Мешканці села Андруга, що на Кременеччині, добираються додому з пригодами. Днями селянам довелося відкопувати рейсовий автобус, який застряг через погану дорогу. Пишуть Тернополяни. "Ось які сюрпризи, присипані зараз снігом, чекають водіїв, які їдуть в с.Андруга! Сьогодні всім селом відкопували автобус, водій якого оминав небезпеку. Чи ризикне він їхати наступного разу? Люди, ідіть собі 3 км пішки – ходити корисно, погода "сприяє"!, – скаржаться місцеві ме...
Суспільство
На 75 році життя у Зарваниці перестало битися серце легендарного священика,  один з стовпів підпільної греко-католицької церкви у часи радянської окупації  отця Василія Івасюка. 13 січня після тривалої хвороби відійшов у вічність священик Української греко-католицької церкви о. Василій Івасюк. Народився священнослужитель 4 квітня 1944 року у с. Дора, Івано-Франківської області. Ієрейські свячення отримав від підпільного митрополита Володимира Стернюка. Як...
Суспільство
Тернополяни, які вважають, що вдало жартують про секс по «розписці», мають подумати, чи так само смішно тим їхнім співвітчизникам, які пережили сексуальне насильство. Про це Пишуть Тернополяни з посиланням на ранковий ефір телеканалу “Прямий” говорила й урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко. Йдеться про нововведення до Кримінального кодексу України, якими внесено зміни у тлумачення понять "зґвалтування" і "сексуальний злочин"...
Суспільство
Добігають кінця тривалі зимові свята на Тернопільщині. Напередодні Водохреща – 18 січня за новим стилем – святкуємо «Голодну кутю» або другий Святвечір. І хоча кутю називають «голодною», по вартості вона може обійтися у кругленьку суму зважаючи на ціну деяких інгредієнтів. Пише Терен. Наприклад, в одному із супермаркетів Кременця 200 г родзинок обійдуться покупцям у 45 грн, тобто один кілограм – 225 грн. Середня вартість цього сухофрукту на базарі від 70 д...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!