
13:00, 22 лютого 2013 р.
У Тернополі показали, якою різнобарвною та милозвучною є українська мова (фото)
Тернопільська молодь, їдучи на навчання у столицю, або на схід країни, переходить на російську, або суржик. За кордоном, навіть у європейських країнах, також спілкуються чужою російською, або англійською, навіть при розмові з земляками.
21 лютого, в Міжнародний день рідної мови, у Тернополі не тільки слухали вірші і пісні українською, але й говорили про проблеми нашої мови, про витіснення сленгом всієї її краси. Сьогодні дуже “престижно” створювати українські бренди з англомовними назвами, відкривати магазини і нічні клуби зарубіжними мовами, давати дітям імена, які далеко не українського коріння. Багатьом тернополянам не до душі такий розвиток подій, вони часто обговорюють цю проблему на форумах і в соціальних мережах.
В Українському Домі “Перемога” з нагоди свята, підготували цікавий концерт з насиченою програмою.
- Ми живемо у світі багатовимірному і розмаїтому, але особливе плекання треба надати своєму рідному і отчому… Мова – це не тільки образ і бажання спілкуватись один з одним, це в першу чергу життя, втіха і смуток, висловлена думка і почуття. Нам не можна плямувати її сленгом, порожніми “блін”, “капець”, “карочє”, “цей вот”, і так далі. Ми не до кінця вивчаємо рідне слово, читаємо мало національних книжок, не плекаємо мовну чистоту,- звернувся до присутніх в залі поет і професор Олег Герман.
Окрім виступів танцювальних ансамблів і музичних колективів, тернополянам читали вірші, кожне слово яких починається на одну й ту саму літеру. Декламували білі вірші (не римуються), вірші-раки (кожне слово можна прочитати з заду на перед,не втрачаючи змісту), акровірш (перші рядки вірша утворюють слово чи речення), демонструючи цим самим багатогранність і універсальність української мови.
Хіба варто казати про її милозвучність? Краще будь-яких слів, цю якість нашої мови вкотре підтвердили музичні ансамблі “Галичанки”, юні вихованці музичних студій палацу культури “Березіль”, вокалісти-призери міжнародних конкурсів.
Окрім мистецьких заходів з приводу Міжнародного дня рідної мови, у багатьох школах міста провели спеціальні уроки з поясненнями для дітей, чому необхідно досконало володіти рідною мовою, для чого вивчати іноземні мови, і як викорінювати зі свого словникового запасу слова-паразити і не кожному зрозумілий сленг.
Та попри усі ці заходи, кожен повинен сам дбати за чистоту мови, виправляти друзів і знайомих, та в жодному випадку, не соромитись однієї з найскладніших, найкрасивіших і найприємніших для слуху мов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:23, 28 листопада 2024 р.
live comments feed...
Коментарі