Сьогодні Вознесіння Господнє – день, коли не можна сваритися, лихословити та... плювати на вулиці

Сьогодні Вознесіння Господнє – день, коли не можна сваритися, лихословити та... плювати на вулиці, Дмитро Бондаренко

28 травня православні християни відзначають Вознесіння Господнє – велике свято, що відзначається на сороковий день після Великодня. Вважається, що після цього терміну Ісус завершив земне служіння і вознісся на небо. 

Вознесіння Господнє – перехідне свято, що залежить від Великодня. Воно відзначається на сороковий день після Воскресіння Христового і завершує пасхальний період.

У період від Великодня до Вознесіння люди намагалися не відмовляти в милостині і не проявляти жадібність, оскільки існувало повір'я, що Христос може з'явитися в образі жебрака для перевірки чистоти душі людини. Інше повір'я стверджувало, що в цей період померлі грішники мали можливість побачити праведників.

В народі вірять, що земля вранці на Вознесіння плаче, адже горює за Христом, що відправився на небо, через що у святковий ранок на траві лежить роса, що володіє лікувальною силою. А також, що в цей день, забираючи Господа, небеса відкриваються і виконують бажання прохачів.

У Вознесіння Господнє не можна думати про погане. У цей радісний день потрібно плекати в душі мир і спокій. Постарайтеся не сваритися з близькими, зробіть щось добре для них. Церква в цей день не рекомендує займатися важкою працею. Однак не варто перекладати свою роботу на інших, просто постарайтеся перенести її на інший час, а цей день присвятити молитві й духовному просвітленню. У цей день не можна вимовляти фразу "Христос Воскрес", оскільки у Вознесіння із храмів виносять плащаницю.

За старих часів заборонялося кидати сміття і плювати на вулицю, тому що "можна потрапити в Христа, який приходить в хату у вигляді жебрака".

Народні прикмети:

- якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла;

- якщо трава пахне сильніше звичного - на дощ; дощова погода на Вознесіння віщує хвороби і неврожай;

- ранкова роса на Вознесіння подарує молодість і красу кожному, хто вмиється нею.

свято традиції
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі