"Її вбили ще дорогою": через бюрократію померла жінка, хвора на COVID-19 (ВІДЕО)

"Її вбили ще дорогою": через бюрократію померла жінка, хвора на COVID-19, Дмитро Бондаренко

В Україні вже розроблені маршрути, куди саме шпиталізують інфікованих. Чиновники в один голос стверджують - прописка геть не має значення. Але що насправді? Журналісти натрапили на історію онкохворої жінки з коронавірусом, яку в тяжкому стані на апараті ШВЛ повезли з Києва за 80 кілометрів до районної лікарні.

"Як ви таку важку онкохвору будете везти в якусь сільську лікарню. Вони кажуть, а що - в нас є наказ", – розповідає Богдана Марченко, кума потерпілої Людмили.

У жінки була онкологія, вона перенесла операцію і саме проходила хіміотерапію, коли несподівано їй стало гірше. Госпіталізували її до Київського обласного онкодиспансеру. І там виявилося, що у пацієнтки COVID-19, пише ТСН.

"Казали, що її не можна перевезти на інший поверх, щоб зробити УЗД, бо в неї кровотеча. І тут після результату аналізу приймається рішення про те, щоб її перевозити з цієї лікарні. І оскільки в неї немає київської прописки - а прописка в неї село Крюківщина, приймається рішення везти її чомусь до Кагарлицького шпиталю", – пояснює Богдана.

На той момент Людмила вже на апараті штучного дихання в комі. Родичі і друзі шукають можливість перевезти її до Олександрівської лікарні. Лікарі в онкодиспансері начебто теж намагаються лишити пацієнтку в Києві, але марно.

"Наші лікарі намагалися зв'язатися з якимись лікарнями міста Києва, але не було місць. Саме в реанімаціях", – розповідає головний лікар Київського обласного онкодиспансеру Олег Ременник.

Тож її на апараті ШВЛ з Києва, де є три визначені для госпіталізації інфікованих коронавірусом - повз дві районні спеціалізовані лікарні - везуть за 80 кілометрів у Кагарлик, де згодилися прийняти важку пацієнтку з сільською пропискою. За тиждень вона там померла.

"Її стан був вкрай важкий. Він фактично таким і залишився в ті дні, що вона у нас перебувала. Ми намагалися зробити максимум, що ми могли зробити в наших умовах", – каже головний лікар Кагарлицької районної лікарні Віктор Кулініченко.

Близькі пані Людмили певні - так сталося через півторагодинний переїзд важкої хворої.

"Дорогою в них закінчився кисень, щоб ви розуміли. Її 10 останніх хвилин везли на ручній груші. Знаєте, що це таке? Її вбили ще дорогою", – вважає пані Богдана.

Кагарлицька районна лікарня - одна з 9-ти, визначених на Київщині. Її цілком перевели в режим роботи з COVID-19.

У березні в МОЗ склали перелік із 247 лікарень, до яких шпиталізують хворих на коронавірус. Їх можна подивитися на сайті Національної служби здоров'я. Але не факт, що хворого повезуть до найближчої навіть серед визначених лікарень. Порядок госпіталізації визначає місцева влада. Але прописка не повинна мати значення.

"Де - не повинно бути різниці. Оскільки зараз питання фінансування з місцевого бюджету для забезпечення лікарень лікарськими засобами знівельовано, тому в принципі маршрутом пацієнта - людина звертається до швидкої допомоги, її завозять до лікарні", – каже головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Але за фактом - все трохи інакше. До київських лікарень швидким з області - зась. Хіба що у пацієнта київська прописка. У будь-якому разі диспетчери спершу мусять погодити госпіталізацію телефоном.

"Київ - окреме підпорядкування, область окреме підпорядкування. Різні рівні бюджетів. Таке трапляється навіть в межах області на рівні районних лікарень. Мер видає пряму заборону - не госпіталізувати. Госпіталізувати лише мешканців нашого району. Ну, вирішується кожен випадок індивідуально - деколи зі скандалами", – коментує ситуацію експерт Київської обласного центру екстреної допомоги Володимир Гонтар.

Екстрена допомога міського, київського, підпорядкування нині возить пацієнтів до 3 визначених закладів. І проблем з прописками у них немає. У столиці щонайменше мільйон жителів, які зареєстровані в інших регіонах. Якщо госпіталізація справді необхідна, то їх приймають.

Попри спад динаміки інфікування новим коронавірусом, за минулу добу до лікарень поклали 95 інфікованих коронавірусом. Визначені медзаклади загалом завантажені на 15%. 

коронавірус смерть лікарня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі