Королі бездоріжжя: або хто на підрядах «Укравтодору» на Тернопільщині освоїв 141 млн грн

Ями на українських дорогах - одна з найбільш обговорюваних тем цієї зими. Більшість закидів адресовано «Укравтодору» - державному агентству, яке розпоряджається бюджетними грошима на ремонт, утримання та будівництво доріг. Освоювати ці кошти йому допомагають приватні підрядники.

Бюджет «Укравтодору» на 2012 рік - 9,4 млрд гривень. При цьому він розподілив підряди на суттєво більшу суму - лише 12 найбільших підрядників отримали замовлення на 12,5 млрд гривень. Справа в тому, що деякі контракти будуть виконуватися протягом декількох років.
Для капітального ремонту всіх 172 000 кілометрів доріг загального користування необхідно не менше 900 млрд гривень, каже колишній керівник «Укравтодору» Вадим Гуржос. До хронічного недофінансування додається хронічне використання коштів не за призначенням. Порушення в «Укравтодорі» та підвідомчих йому структурах за останній рік призвели до збитків на суму 225 400 000 гривень, заявив 14 лютого голова Держфінінспекції Петро Андрєєв.

Forbes склав рейтинг найбільших підрядників «Укравтодору» в 2012 році (майже до всіх з них є претензії з боку Держфінінспекції та інших контролюючих органів). Серед них - тернопільська фірма “ТехноБудЦентр”, офіс якої знаходиться в Тернополі на вул. Шептицького. Ця фірма отримала підряди на 141, 69 млн грн.

Видання повідомляє, що власниками фірми є Сергій Процик та Любомир Григоращук. Хоча у Тернополі подейкують, що це підприємство знаходиться у сфері впливу екс-керівника обласного автодору Юрія Проника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі