"Не під силу відвести погляд": на Тернопільщині зацвіло тюльпанове дерево (ФОТО)

"Не під силу відвести погляд": на Тернопільщині зацвіло тюльпанове дерево, Георгій Шевчук

Біля Бережанської гімназії, що по вулиці Руській, зацвіло тюльпанове дерево (ліріодендрон тюльпановий), від краси квітів якого перехожим не під силу відвести погляд.

Про це інформує "Сорока" із посиланням на повідомлення Галини Проців, яка і оприлюднила фото рослини.

Унікальна рослина сягає висотою до 60 м, 3,5 м в діаметрі. Стовбур прямий зі світло-сірою, гладкою корою. Крона у молодих і середньовікових екземплярів широкопірамідальна, у старих овально-продовгувата або округло-шатроподібна діаметром до 15 м. Стовбур виключно прямий до самісінької верхівки з ясно-сірою гладенькою корою, з віком з’являються неглибокі поздовжні тріщини.

Квітки тюльпаноподібні, слабо духмяні, до 6 см в діаметрі, чашолистики донизу відгинаються, зеленуваті або зеленувато-білі, пелюстки зеленувато-жовті, з помаранчевими плямами всередині (біля основи пелюсток).

Насіння – крилатка 3,4 см довжиною і 0,4 см в діаметрі.

Листки 4–6 лопатеві, ліроподібні 14–15 см довжиною і 14–15 см шириною, на довгих черешках. Основа листка майже пряма або серцеподібна. Зверху поверхня листка гладка, забарвлення блакитнувато-зелене, знизу блідо-зелене або сизе. Восени листки забарвлюються в розкішний золотистий колір.

"Не під силу відвести погляд": на Тернопільщині зацвіло тюльпанове дерево (ФОТО), фото-1 "Не під силу відвести погляд": на Тернопільщині зацвіло тюльпанове дерево (ФОТО), фото-2 "Не під силу відвести погляд": на Тернопільщині зацвіло тюльпанове дерево (ФОТО), фото-3
Тюльпанове_дерево Тернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі