У Тернополі на «Алеї зірок» з'явиться п'ять нових… зірочок (ФОТО)

Щороку, починаючи з 2011-го, в Тернополі на вулиці Сагайдачного на День міста встановлюють символічні зірки відомим тернополянам. Цьогоріч на «Алеї зірок» буде аж п’ять нових.

Зірки буде удостоєний уродженець Збаража, один з найвідоміших українських телеведучих, очільник «Вар’яти-шоу», актор, автор і співпродюсер скетч-шоу «Файна Юкрайна» Сергій Притула. Чоловік навчався у Тернопільській академії народного господарства, працював на «Радіо Тернопіль» під псевдонімом «Сірий». Згодом переїхав до столиці. З лютого 2017 року є постійним ведучим українського національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення». Від початку російсько-української війни Сергій – активний волонтер, збирає матеріальну допомогу від небайдужих громадян і доставляє її українським військовикам, пише Номер один. Неодноразово відвідував з цією метою прифронтові зони. За волонтерську діяльність нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня і недержавним орденом «Народний Герой України».

У Тернополі на «Алеї зірок» з'явиться п'ять нових… зірочок (ФОТО), фото-1

Другу зірку заплановано встановити для відомого театрала з Гусятинщини Ореста Савки. Творче життя цей чоловік присвятив дуже складній справі – розвитку аматорського театрального мистецтва, донесенню засобами театру високих моральних, культурних цінностей до глибин провінційного життя. Свого часу перспективний актор Тернопільського обласного, тоді музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка Орест Савка, відмовившись від професійної кар’єри, переїхав з обласного центру до містечка Копичинці, щоби створити там повноцінний аматорський театр. Завдяки самовідданій багаторічній праці, О. Савка зумів виплекати із самодіяльних артистів справжніх акторів-професіоналів, перетворити аматорський театр на місце творчого експерименту, осередок театральної культури регіону, а провінційне містечко Копичинці прославити як місто Театру. Нині Орест Іванович – старший науковий співробітник «Історико-меморіального музею політичних в’язнів», який розташований у Тернополі на вулиці Коперника, 1, у приміщенні колишнього НКВД.

У Тернополі на «Алеї зірок» з'явиться п'ять нових… зірочок (ФОТО), фото-2

Не обійшов стороною оргкомітет і відомого барда, поета та драматурга Олександра Смика, який усього кілька днів тому залишив посаду начальника управління культури Тернопільської міської ради. Це надзвичайно харизматична людина. Олександр Іванович – член одразу 5(!) національних спілок України: театральних діячів, кобзарів, журналістів, письменників та Всеукраїнської музичної спілки. Він організатор першого приватного Будинку творчості «Потік Ірва» у Кременці, автор ідеї та куратор втілення проєкту бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля». Автор концептуальних розробок музичних фестивалів: «Тарас Бульба», «Вивих», «Повстанські ночі», «Лаба», «Золоте підпілля», «Зелений цвіт — цвіт надії», «Кобзарські сезони Волині»,«Я там, де є благословення» тощо. Від липня 2015 року – голова обласної організації Спілки письменників України.

У Тернополі на «Алеї зірок» з'явиться п'ять нових… зірочок (ФОТО), фото-3

Ще одна зірка буде сімейна – родині художників Євгену і Тетяні Удіним. Більш відомий із цієї творчої пари заслужений художник України Євген Удін. Він з 1983-го по 1992 роки очолював Тернопільську обласну організацію Національної спілки художників України. Доцент кафедри образотворчого мистецтва, викладач художньої графіки та технологій друкарства у Тернопільському національному педагогічному університеті. Працює в друкованій, станковій, книжковій, газетно-журнальній, плакатній, прикладній графіці та екслібрисі. Проілюстрував та оформив понад 120 книг. Учасник художніх виставок в Україні й за кордоном: Болгарія, Канада, Польща, Румунія, РФ, Словаччина, США, Японія та інших країнах. Твори зберігаються у музеях, державних установах і приватних колекціях в Україні й за кордоном. Свого часу отримав відзнаку Тернопільської міської ради – Почесний хрест «За заслуги перед містом Тернополем».

У Тернополі на «Алеї зірок» з'явиться п'ять нових… зірочок (ФОТО), фото-4

І насамкінець п’ята зірка на Алеї буде колективна. Вона вшановуватиме всіх тернопільських лікарів, які боролися і продовжують боротися з небезпечною коронавірусною хворобою, яка цьогоріч сколихнула весь світ. Лікарі першими прийняли виклик і подекуди ціною власного здоров’я лікують інфікованих на COVID-19.   

Закладання нових зірок на «Алеї» відбудеться 28 серпня на День Тернополя. 

Тернопіль Алея_зірок
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі