Рецидивіст під дулом пістолета пограбував мешканку Тернопілля

Лише п’ять місяців зумів утриматись від «криміналу» рецидивіст зі Збаражчини. Та на початку квітня (події відбувалися у минулому році) чи то гроші закінчились, чи злодійська звичка взяла гору, та зек вирішив «зазирнути на вогник» до знайомого. Щоправда, коли того не було вдома. А все тому, що якось побачив у хлопця планшет, до того ж сподівався знайти гроші.

Отже, пізно ввечері прийшов рецидивіст на територію садового товариства «Чиста криниця», що в с. Курники Тернопільського району. Тримаючись тіні, підійшов до воріт і тихенько відкрив засув. Потім підійшов до будинку, оглянув усе навкруги і вирішив потрапити всередину, розбивши шибку у вікні.

В одній із кімнат побачив планшет, а в шухляді – 900 грн. Загалом спричинив потерпілому шкоди на 2 тис. 657 грн.   

Планшет наступного дня вдвічі дешевше здав в один із ломбардів Тернополя. Проте грошей вистачило на півтора місяці, пише Номер один.

А вже 19 квітня 2019-го рецидивіст вчинив новий злочин. І знову в садовому товаристві, тільки цього разу неподалік с. Стегниківці Тернопільського р-ну. У селі мешкав його знайомий. От неодноразово судимий і завітав на чарочку «оковитої». Справді, чоловіки добре випили, а потім пішли нишпорити околицями, а щоби швидше дістатися дач, пішли через ліс.

Уже здаля на подвір’ї помітили середніх років жінку, яка поралась у квітнику. Підійшли, завели розмову. Утім розморений весняним сонцем супутник рецидивіста невдовзі приліг собі на траві біля паркану і заснув.

Дачниця з вигляду знала обох. Тим паче, була обідня пора, неділя. Тому зовсім не злякалася. Однак коли перехожий запитав, чи ще хтось є у будинку, різко відповіла: «Ми з чоловіком приїхали, та він у справах пішов до села».

У цей час по дорозі проходила молодиця з дітьми, і балакучий незнайомець пішов їм назустріч. Коли вони пройшли, повернувся до дачі, розбудив знайомого та, штовхаючи у плечі, наказав іти до лісу. Нічого не розуміючи, п’яний і сонний, той слухняно почалапав до чагарників.

Тим часом рецидивіст, нецензурно матюкаючись, дістав із наплічника пістолет,  направив його на жінку і, перейшовши на російську мову, наказав: «Брешеш, к…а, ти одна в хаті. Тож давай гроші, золото, валюту!»

Та злякалася і голосно скрикнула, тоді нападник відвів затвор: «Ти, стара с..о, я з Донецька, мені людину вбити, що курці голову скрутити!»

Дачниця вмить пополотніла і на ватяних ногах пішла до будинку, принесла й віддала 500 грн. Але це зека лише роздратувало.

«Золото давай, долари, неси всі гроші! Бо якщо я сам почну шукати, ти живою звідси не вийдеш!»

Жінка слухняно повернулася до хати і простягнула ще 900 грн.

«Можеш іти шукати – більше у мене нічого немає», – ледь чутно тільки й промовила вона, демонструючи порожній гаманець.

«Твоя машина? – продовжував нагліти грабіжник. Потерпіла ствердно кивнула. – Сідай, завезеш мене додому!» – наказав злодій.

Власниця сіла за кермо, повернула ключ запалення, миттєво, скориставшись моментом, заблокувала двері і щодуху понеслася до траси. Від’їхавши на безпечну відстань, викликала поліцію та досить докладно описала нападника, а незабаром упізнала рецидивіста.   

Під час слідства неодноразово судимий повністю визнав свою провину по обох епізодах, а під час розгляду кримінального провадження у Тернопільському міськрайонному суді просив вибачення у пограбованої, казав, що сам не знає, як він міг таке зробити. Проте обоє потерпілих просили покарати його за законом.

Відтак вироком місцевого суду рецидивіста визнано винним у таємному викраденні чужого майна (крадіжці), вчиненому повторно, поєднаному з проникненням в інше приміщення (ч.3 ст. 185 КК України), та в розбої, тобто у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним із погрозою застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров`я особи, яка зазнала нападу (ч. 1 ст. 187иКК України), та засуджено до 3-х років 4 місяців позбавлення волі. Крім того, рецидивісту доведеться сплатити понад 3 тис. 600 грн. за проведення досудових експертиз. 

Тернопільщина пограбування зброя рецидивіст
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі