В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Людмила ГлинянаСьогодні нікого не здивуєш ремонтом церкви за кошти громади, особливо в селах. Проте, парафіянам села Пробіжна, що на Чортківщині, за два роки вдалося неможливе.

Люди не лише зібрали кілька сотень тисяч гривень та провели масштабні ремонтні роботи, але й реставрували двері, яким 117 років, пише Терен.

– Достеменно назвати вартість усіх робіт важко, – розповідає жертводавець та один з організаторів ремонту Ігор Кай. – За два роки до церкви провели газ, поставили теплу підлогу та нову плитку, біля входу облаштували бруківку, повністю замінили проводку, через яку ледь не згорів храм, відреставрували двері, уже зробили малі сходи на вулиці й наразі зводять центральні. Лише опалення з плиткою обійшлося в 480 тисяч гривень.

Найважче в роботі – зберегти автентичність. До прикладу, ті ж самі вхідні двері датовані 1903 роком. Відтоді їх лише зрідка фарбували та лакували. Зараз відбулася повна реконструкція. До слова, нам навіть вдалося зберегти автентичний надпис німецькою мовою про рік виготовлення та майстра, який їх створив. Реконструкцію проводив місцевий житель Олександр Лучко.

Як зауважив пан Ігор, кошти на ремонтні роботи збирали усім селом:

– Частина – із казни церкви, проте найбільше дали парафіяни, долучились і місцеві бізнесмени. Й зараз, коли роботи майже завершилися, люди готові допомагати. Ніхто не залишається байдужим, бо знає, що це – на благо села.

Цього літа біля церкви планують завершити облаштування сходів. Проте, як зазначають, у планах ще багато роботи.

В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-1 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-2 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-3 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-4 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-5 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-6 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-7 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-8 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-9 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-10 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-11 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-12 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-13 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-14 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-15 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-16 В селі на Тернопільщині громада власними силами відремонтувала понад столітню церкву (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-17
Тернопіль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі