Журналісти “CNN” готові відзняти фільм про безпритульних собак Тернополя

Упродовж останніх днів у Тернополі від отруєння померло вже 10 собак.

Про це сьогодні на прес-конференції заявила активіст ГО «Асоціація захисників безпритульних тварин «Ноїв ковчег» Олена Дейнека.

Поки що єдиним місцем тимчасового утримання безпритульних собак Тернополя залишається Центр післяопераційної перетримки тварин  у Дичкові, який переповнений безпритульними собаками. Олена Дейнека наголошує, що даний центр  не має статусу ні притулку, ні об’єкта введеного в дію і не має право на господарювання. Він існує винятково на гроші громади.

– Наш актив намагався вийти і на національні правозахисні компанії, громадські організації,  на національні і міжнародні організації, котрі опікуються безпритульними собаками. Ми отримали підтримку. Завдяки цій підтримці сьогодні є низка журналістів “CNN”, “Голосу Америки”, які готові приїхати в Тернопіль і про цей собачий “безпридел” почати знімати фільм.  Якщо раніше таке вибачали, то зараз такого вибачати не будемо. Тому що собаки гинуть на очах у дітей. Станом на сьогодні те, що в нас є очевидці, є в нас факти – загинули від серйозного отруєння 10 собак. Це те, що ми знаємо. Розтини трупів собак, які ми зробили, доводять, що їх отруїли серйозними отрутами. На очевидців цих дій сьогодні здійснюється тиск з боку ветеринарних органів, які не хочуть здійснювати розтини. В нас є пропозиція від медуніверситету і від іншої Львівської інстанції взяти на дослідження трупи собак. Тобто це вже на сьогодні є хороший шанс звернутися в прокуратуру.

“Ми, напевно, сьогодні підготуємо ще якийсь меморандум іншим установам подібним, як наша в Україні, і увіллємося в загальний рух проти доґхантерів в Україні. Ми проти цього, що сьогодні відбувається”, – додала   Олена Дейнека.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі