• Головна
  • "Вражають і форми, і запахи": іриси тернопільського селекціонера зачарували українців (ФОТО)
16:31, 3 липня 2020 р.

"Вражають і форми, і запахи": іриси тернопільського селекціонера зачарували українців (ФОТО)

"Вражають і форми, і запахи": іриси тернопільського селекціонера зачарували українців (ФОТО)

Ігор Хорош - відомий селекціонер із Тернополя, знаний своїм вмінням при виведенні нових сортів квітів поєднувати високу поетичність із вишуканою неповторністю матеріальних форм.

Нещодавно на сторінці Ботанічного саду ЛНУ ім. Івана Франка в мережі Фейсбук було оприлюднено цілу добірку фотографій із виведених майстром ірисів.

"" І виростив Господь Бог із землі всяке дерево, принадне на погляд і добре для поживи…" (Буття 2, 9).

…Але Творець свою місію не довершив. Він передав людям вміння творити, а відтак, можливість разом з Ним стати співтворцями нашого Світу. Такими помічниками Бога є селекціонери – люди, що мають нагоду доторкнутися до незбагненного дійства – народження нового сорту рослини. Нового!!! Такого, якого ще не існувало раніше!

Сьогодні хочемо познайомити Вас з унікальними творіннями знаного українського селекціонера Ігоря Хороша. Лікар за професією, селекціонер за покликанням, більшу частину свого життя присвятив вирощуванню рослин і створенню нових сортів. У його доробку понад 120 сортів півників, що удостоєні високих нагород на Всеукраїнських і Міжнародних виставках та конкурсах. У колекції нашого Саду ростуть близько півсотні сортів півників Ігоря Хороша. Отож, заохочуємо Вас разом з нами подивуватися генію Творця і його помічника",- ідеться у повідомленні ботанічного саду.

"Ігоре, колекція у Вас чудова, і прекрасна. Кожен сорт відповідає своїй назві. Успіхів і творчого натхнення і ще на багато років у цій нелегкій селекційній роботі",- прокоментувала Людмила Завідова.

"Іриси - то найкраща квітка з тих, які я бачив. Вражають і форми і запахи",- зазначив Іван Леґун.

"Дорогі колеги, співробітники Ботанічного саду ЛНУ. Мені напрочуд приємно, що мої квіти, моя багаторічна праця (скоро буде 30 років) не пропала даремно, а знайшла не лише справжніх прихильників, однодумців, а й своє місце під сонцем. Тепер я твердо переконаний, що ці сорти не загубляться в садах багатьох любителів іноземних "новинок", а будуть тішити майбутні покоління. Іриси доглянуті, виплекані та здорові. Дякую Вам і низько вклоняюсь перед Вами. До зустрічі",- підсумував коментарем сам селекціонер Ігор Хорош.


Абрикосове літо.

Бал розлучених сердець.

Вечір на Ай-Петрі.

Дельфін і русалка.

Ілюзіоніст.

Кав'ярня кохання.

Ліна Костенко.

Маестро Листопад.

Надвечір'я.

Осінь в Карпатах.

Острів любові.

Серце океану.

Сині лебеді.

Скарб Нептуна.

Сонет Шекспіра.

Спогад про Діану.

Я намалюю дощ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Іриси #тернопільський_селекціонер

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...