• Головна
  • Як виглядатимуть виборчі бюлетені 2020?
10:31, 6 липня 2020 р.

Як виглядатимуть виборчі бюлетені 2020?

25 жовтня 2020 року в Україні відбудуться місцеві вибори. Проте цього року голосування проходитиме за системою відкритих списків. Тож нині перед Центральною виборчою комісією постало завдання щодо розробки нових виборчих бюлетенів.

Ще у листопаді 2019 року Верховна рада України прийняла зміни до Виборчого кодексу. Саме тому цього року місцеві вибори відбуватимуться за системою відкритих списків, що дозволить виборцям голосувати не лише за партію, а й за конкретного кандидата, якого вони хочу бачити при владі.

Нині Центральна виборча комісія працює над розробкою нових бюлетенів, які мають містити не лише назву партії, а й дані кандидатів, і при цьому вони мають бути не надто об’ємними, пише Терен.

Відповідно до одного зі зразків, виборчий бюлетень матиме дві колонки: одна із них – назва партії, інша – імена усіх кандидатів. Виборець повинен поставити галочку навпроти партії та у наступній клітинці, за принципом ще радянських індексів, вписати номер кандидата. Причому, принцип написання цифр зроблений таким чином, що змінити їх опісля вже буде не можливо.

У зразку, наданому Центральною виборчою комісією, галочка, яка поставлена навпроти провладної партії, є своєрідною спекуляцією та прихованою агітацією.

Як виглядатимуть виборчі бюлетені 2020?, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Україна #виборчі_бюлетені #ЦВК

Коментарі

Оголошення
live comments feed...