• Головна
  • Уроки християнської етики в школах спровокували несподіваний фурор серед тернополян
21:41, 8 липня 2020 р.
5

Уроки християнської етики в школах спровокували несподіваний фурор серед тернополян

Емоційні дискусії породила в Фейсбуці тема доцільності уроків християнської етики у школі. А почалося все з того, що на початку тижня представники християнських церков прийшли на сесію облради і висловили своє хвилювання щодо інформації про наміри скасувати уроки християнської етики та основи сім’ї.
Депутати облради підтримали священнослужителів та в свою чергу звернулися до міністерства освіти і науки України щодо збереження предмету «Християнська етика» у програмі закладів загальної середньої освіти України. Також депутати запевнили священників, що уроки християнської етики в школах області не відмінятимуть.
Навпаки, предмет «Християнська етика» у школах Тернопільщини будутьь викладати з 1 по 11 класи, а в старших класах ще й новий предмет – «Основи сім’ї».
Та ось тернополяни не настільки одностайні щодо даного предмету. У Фейсбуці  дискусія з даного приводу вилилася у 258(!!!) коментарів. Здебільшого люди виступають проти нав’язування християнської міфології дітям, вважаючи, що в еру, коли знання стають доступними все ширшим масам, жити забобонами уже пережиток. Тернополяни також зауважують, що нерідко ці заняття відверто нецікаві і формальні.

«Питання навіть не про те, бути чи ні урокам християнства? Важливо, хто, і як буде цей предмет викладати! Сухе бубоніння та завчання текстів, дітей може надовго відкинути від одної думки про все, що пов"язано з Богом!», – наголошує Alla Vitushynska.
Андрій Лазарук пропонує забезпечити справедливий підхід дявсіх учнів, а не відстоюваи інтереси лише однієї з релігійних конфесій.
«Питання треба ставити в іншому ракурсі - для дітей-традиційних християнських конфесій і церков є християнська етика як курс за вибором, а для дітей атеїстів чи інших конфесій нема нічого. тому паралельно з християнською етикою мали б бути інші схожі предмети за вибором. тоді питання знімається повністю. традиції релігійного виховання, які є в інших країнах, для нас не дуже підходять. нам далеко до польської релігійної єдності, і ще далі від ісламського релігійного фанатизму. українське суспільство в будь-якому випадку стає менш релігійним, більш секулярним і толерантним, і християнська етика поряд із курсами для дітей інших релігій чи атеїстів має право на існування. єдине зауваження - курс християнської етики не має перетворюватися на частину служби божої, із запаленими свічками і молитвами. це має бути пізнавальний предмет, а не церковна відправа», – підкреслив Андрій Лазарук.
Водночас чимало тернополян притримається думки, що християнська етика в школах таки потрібна, наводячи приклад різних зарубіжних країн. Люди також вважають, що такі уроки допомагають виховати дітей більш маоральними.

«Я взагалі не розумію протестів стосовно християнської етики. Ви б знали, як потім себе ведуть діти, яким чуже все духовне...», –зауважила Iryna Vakhriv.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#етика #уроки #священники

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
не перевертайте з ніг на голову!
9 липня 2020 р., 08:05
Дітям "чуже духовне", якщо таткові і мамі воно - чуже. Релігія і віра - це справа сім'ї. Якщо дитина бачить духовність і моральність у рідних, вона і сама такою зростає. Школа цього не виховає. І не сподівайтесь!...)))) А так, як цей предмет викладають у школах, то краще не займайте дітям час. У них і так - по 6-7 уроків.
МАМА
9 липня 2020 р., 11:43
Дітям не чуже духовне як і християнська мораль, яка вчить основам співжиття, порядності. людяності, добропорядним чеснотам та дотримування заповідей Божих, які дане суспільство попрало, ставку зробило на жорстокість, бандитизм, мародерство. клептократство яке заперечує християнська мораль і етика. Цей предмет не викладає релігію, а вчить дитину  бути моральною. толерантною. виваженою. врівноваженою, жити за законами природи і всесвіту. Хіба це погано.?Хіба це не навчить дитину поважати старших. любити свою родину, сім*ю Батьківщину?В наш час батьки зайняті, мають велику зайнятість і мало приділяють увагу дітям щоб виростали порядними . чесними і справедливими громадянами. Процвітає боулінг Т.Д. і цьому може поставити край саме християнська етика яка формувалась віками і дурного дитя не навчить.
ірина Ж.
9 липня 2020 р., 19:49
При СРСР  ніхто не викладав християнську етику, і діти не були такі жорстокі. А зараз і християнську етику викладають і в церкву щонеділі ходять, а діти стали просто некерованими: і матюки і пянки в юному віці, а яке зневажливе ставлення до старших. Мабуть, тут християнська етика нічим не допоможе.
Оголошення
live comments feed...