• Головна
  • «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…"
13:43, 14 липня 2020 р.
4

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…"

«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…", фото-1

… Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу». Ці слова належать геніальній поетесі Ліні Костенко, а невтішна перспектива – уже на порозі. Точніше – у Верховній Раді України, яка з подачі «слуг народу», готує черговий наступ на українську мову, реванш проросійських сил за становлення нашої держави як справді демократичної, європейської та вільної від впливу північного сусіда.

Такими ж були задуми Ківалова-Колесніченка вісім років тому, тепер знову прагнуть викорінити українську мову з різних сфер життя. Депутати Верховної Ради планують найближчими днями розглядати антимовний законопроєкт нардепа Максима Бужанського №2362 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти”, яким фактично скасовується обов’язковий перехід на вивчення державної мови та нівелюється суть законів про мову та освіту. Незважаючи на те, що профільний комітет Верховної Ради України та Міністерство освіти висловилися проти цього законопроєкту, його відверто нав’язують до розгляду. Та ще й у дні, коли відзначається річниця вступу в дію Закону України «Про функціонування української як державної» та 30-та річниця прийняття Декларації про державний суверенітет України, де чітко зазначено, що українська мова є однією з основ нашого суверенітету.

Депутати від «Слуг народу» спільно з відкрито проросійським ОПЗЖ переходять до руйнівних дій проти української мови, відтак – проти нашої держави, її незалежності. То вони сумніваються у конституційності Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», то хочуть дозволити навчання в школах недержавною мовою і у такий спосіб за державний кошт «виховувати» нових українофобів із позицією «какая разніца».

Наші споконвічні вороги століттями русифікували наші землі, бо розуміли, що мова – це душа народу, це те, що визначає нашу самоідентифікацію та приналежність до нації. Коли зникне мова, то не існуватиме і сам народ.

Тому проросійські сили так бояться української мови, бо це - непереможна зброя. І зараз вона є частиною захисту України у гібридній війні з країною-агресором – Росією. У нашій державі є чимало невирішених важливих питань в економіці, соціальній сфері, зовнішніх зв’язках, над якими мали б попрацювати нардепи. Але роздмухується мовна тема, і роблять це ті, хто хоче російської відплати за поразку.

Депутати Тернопільської обласної ради одностайно прийняли звернення до керівництва держави, вимагаючи негайної реакції на ганебні спроби нівелювати українську мову як державну. Будь-які намагання провести ревізію законів про мову отримають рішучу відсіч усіх патріотів України. Прогресивна та думаюча українська спільнота не може дозволити антидержавникам робити свої чорні справи на догоду ворогові. Бо, як зазначив відомий вчений-фольклорист Віктор Захарченко: «Рідна мова дається народові Богом, а чужа – людьми, її приносять на вістрі ворожих списів».

Пам’ятаймо – «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

Слава Україні! Героям слава!

Голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мова #звернення #облрада #Овчарук

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
ірина Ж.
14 липня 2020 р., 19:38
«Нації вмирають не від інфаркту. говорить чиновник. Та ні. Якби чиновники краще дбали про людей, то менше би ці люди вмирали від інфарктів, бо ці подачки, які вони дають нам за все трудове життя, дійсно відбирає мову. Кожен раз ці скоти підносять тему про мову, віру, але ніколи не скажуть, що готові відмовитися від захмарних зарплат, щоб народ за свою працю достойно доживав свій вік. Осточортіли  ваші гасла, народу від них в кишенях не прибавиться.
Petro24
15 липня 2020 р., 00:28
«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову…" Все вірно! Нація вмирає не від інфаркту, їм відбирає спочатку мову - від голоду! Коли ви перестанете нажиратись і коли люди будуть жити в достатку, тоді вони будуть думати і про мову, і про країну, і про театр, і про музику. А зараз вони дивляться на вас щасливих і думають про те як самим не здохнути, як виростити дітей, як їх навчити у ваших "бесплатних" вузах і як лікуватись у вашій "бесплатній" медицині.
Nadal Pider
15 липня 2020 р., 00:41
Передайте тому алкушу, що на його сопливі висери про мову поведуться лише кончені вучари
ірина Ж.
15 липня 2020 р., 20:26
Ви помічаєте один і той же сценарій: як тільки  наближаються вибори відразу  обсмоктують тему мови. Не про підвищення пенсій, не про робочі місця, не про корупцію, не про страхову медицину, не про освіту. А все тому, що в цих галузях, які самі болючі для людей,  вони не збираються нічого робити, а видимість роботи треба показати, от вони і починають боротьбу за українську мову, яка і так закріплена Конституцією України. І як не дивно, ведуться деякі "патріоти у вишиванках" і починають колотити суспільство.  Ось вам і відповідь на питання: чому європейці живуть краще. Бо вони ніколи не протестують проти перейменування вулиць, знищення памятників,  не ведуть боротьбу за мову ( хоча в деяких країнах їх аж 4), для них не це важливо, а тільки соціальні пріоритети. І у них чиновник із дорогим годинником на руці відразу подає у відставку, бо народ не пробачає такого неправомірного збагачення, а у нас злодюгам і баригам чуть не памятники ставлять.
Оголошення
live comments feed...