21:18, 20 липня 2020 р.
"Якщо імунні клітини пам'ятають COVID-19, то це важливіше, ніж антитіла": нові результати досліджень коронавірусу
Сінгапурські дослідники оприлюднили припущення, що клітинний імунітет до коронавірусу може виявитися значно більш важливим, ніж просто присутність у організмі антитіл.
Як інформує "УП", ще 21 червня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що всього лише 2% або 3% світового населення мають антитіла в крові, які показують, що вони були інфіковані COVID-19, але це не означає, що у цих людей є імунітет.
"Ослаблення обмежень не є закінченням епідемії в жодній країні. Згідно з проведеними дослідженнями, на сьогодні у світі (і в кожній країні) коронавірусом перехворіли приблизно 3% населення.
Але навіть у них за наявності антитіл до COVID-19 немає до нього імунітету", – сказав тоді глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус.
Проте, як стверджують сінгапурські дослідники у дослідженні опублікованому в Nature, набагато важливіше, що імунні клітини Т-лімфоцити та B-лімфоцити "запам'ятовують" вірус.
Науковці проаналізували 36 пацієнтів, які пережили COVID-19, 23 пацієнти, які вижили після атипової пневмонії 2003 року (це захворювання також було спричинено штамом коронавірусу), а також 37 пацієнтів, які не мали жодного з цих захворювань.
Виявилось, що всі пацієнти, які пережили COVID-19, мали імунні клітини, які розпізнавали вірус.
Ті, хто пережили атипову пневмонію, також мали імунітет до цього захворювання. Ба більше! Їхні Т-лімфоцити розпізнавали й новий коронавірус (SARS-Cov-2).
При цьому половина пацієнтів, які ніколи не хворіли, ні на COVID-19, ні на атипову пневмонію 2003 року, мали захисні Т-лімфоцити від захворювань.
Науковці припускають, що, можливо, вони колись зустрічались з іншими коронавірусами.
"Наразі ми вважаємо дискусію щодо "антитіл, які швидко зникають" беззмістовною.
Важливішою є наявність Т-клітин та В-клітин, які забезпечують швидку імунну відповідь, достатньо ефективну, аби зупинити розповсюдження вірусу", – прокоментували результати дослідження автори наукової роботи Ентоні Таното Тан, Ніні Ле Берт та Антоніо Бертолетті.
Проте варто зауважити, що вибірка дослідження не є великою, і питання імунітету до COVID-19 ще не достатньо вивчене та потребує подальших досліджень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:21
Вчора
ТОП новини
Оголошення
18:29, 2 вересня
10:44, 30 серпня
35
11:22, 30 серпня
live comments feed...