Тернопільський олігарх оголосив війну Валентину Хоптяну - ЗМІ

Колишній інструктор Гусятинського районного комітету комуністичної партії УРСР, почесний академік Академії аграрних наук України, Голова Ради директорів компанії «Мрія Агрохолдинг» Герой України Іван Гута оголосив війну голові Тернопільської обласної адміністрації Валентину Хоптяну.

За результатами перевірки суб'єктів господарювання агрохолдингу було встановлено ухилення від сплати ПДВ, податку на прибуток та штрафів на загальну суму понад 15 млн. грн. 17 січня співробітники Податкової служби провели обшуки і виїмку документів в офісах і на підприємствах компанії в Тернопільській області. Для «Мрії» це був не перший обшук. Відвідувати підприємства Івана Гути податківці почали в четвертому кварталі 2012 року. Всього ж на підприємствах агрохолдингу провели вже сім перевірок. Дві з них були позапланові, пише ХайВей

Іван Гута, отримавши відмову клану Ющенків в допомозі задля «вирішення» цього питання, організував зустріч з губернатором Тернопільської області Валентином Хоптяном. Взяв на розмову також свого сина, так би мовити, щоб «засвітився» і навчився «рішати» питання. Проте,  залагодити конфлікт не вдалося. 

Єдино правильним шляхом виходу з цього скрутного становища Іван Гута побачив ініціювання звільнення голови ОДА і лобіювання призначення на його місце більш податливого посадовця. Для цього І.Гута пішов ва-банк і заручився підтримкою ВО «Свобода». Щоправда, скільки це йому коштувало – невідомо. На «прохання» І.Гути тернопільська «Свобода» оголосила «війну» В.Хоптяну і проводитиме акції протесту доти, доки губернатора Тернопільської області не буде усунуто з посади. Недавній зрив колегії і бійка в обладміністрації є лише першими кроками в боротьбі за усунення з посади В.Хоптяна (тільки на ці заходи І.Гута взяв з каси «Мрії» (читай – зі своєї кишені) 150 тис. дол.). Розпочата кампанія з висловлення недовіри дружині губернатора, голові Густинської районної ради Надії Хоптян також ініційована та проплачена І.Гутою. Щоправда, автор статті не володіє інформацією щодо розміру «вкладень» у цьому випадку.

Причина вищезазначених перевірок одна – реальні доходи сім’ї Гути в десятки разів перевищують офіційно задекларовані. Ухилення від оподаткування відбувалося шляхом створення фіктивних фірм і оформлення приватних підприємців (близько 50-ти) з числа рядових працівників агрохолдингу. При відображенні в звітності результатів фінансово-господарської діяльності, бухгалтерські працівники «Мрії» належних податків не нараховували, тим самим приховуючи об’єкти оподаткування. Зменшувалася база оподаткування, занижувалася податкова ставка. Частково або повно в суму оподатковуваного прибутку не включалися кошти, отриманих від виконання робіт, надання послуг тощо. Для сплати в меншому розмірі ПДВ завищувалася сума податку, яка сплачена чи підлягала сплаті постачальникам за виконані роботи, придбані матеріальні ресурси, паливо, вартість яких відноситься на витрати виробництва, або занижувалася в обліку сума податку, одержаного від покупців за реалізовані товари (роботи, послуги). Реально сума ухилення посадовими особами «Мрії» від оподаткування сягає 150 млн. грн.

«Мрія» обробляє приблизно 300 тис. гектарів землі в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій і Чернівецькій областях. Понад 20 відсотків договорів на оренду сільськогосподарського призначення не зареєстровані в установленому Законом порядку і знаходяться поза обліками господарювання. Площа таких земель становить близько 60 тис. гектарів, з них на Тернопільщині – 20 тис. га. Невиплата орендної плати та усіх інших платежів лише за один рік сягає майже 50 млн. грн.. Найбільш популярними посівними культурами є технічні – ріпак, соняшник, соя (65 % посівних площ). Відомо, що землі такі культури наносять непоправиму шкоду. Холдинг має понад 1 300 одиниць сільськогосподарської та логістичної техніки. Основним постачальником техніки з-за кордону є компанія «Механік». Сім’я Гутів шляхом купівлі дешевої, списаної чи забороненої до використання в Єврозоні, техніки перевели в тінь 12 млн. дол., адже за документами ціни значно завищені, а насправді техніка через кордон перевозиться запчастинами. Усю «справу» взяв на себе директор компанії «Механік» Олексій Кулик. Чого вартує лише восьмиколісний трактор John Deere 9630 вагою 47 тон. На його пересування дорогами (навіть в селах) в Європі діє заборона з 2003 року. Згідно висновків німецьких експертів, при пересуванні такого трактора шосейною дорогою на відстань 1 кілометр завдається шкода дорожньому полотну на суму 4 тис. євро (для танку «Леопард-2» цей показник складає 12 тис. євро). В статті видатків грошей на відшкодування цих збитків обласним «Автодорам» в «Мрії» не передбачено. В Тернопільській області аварійний стан доріг багато в чому став причиною такої сучасної техніки агрохолдингу «Мрія». І.Гута офіційно виписує цукровий буряк за завищеними в 3-4 рази від ринкової цінами, тим самим належні йому цукрові заводи постійно робляться збитковими і районні та обласні бюджети не доотримуюють мільйони гривень. Людям по селах за оренду землі попередні власники платили, у середньому, по 70 кг цукру, жому і меляси.

І.Гута цю плату зменшив до 36 кг цукру за тонну зданого буряка. Минулого року він пішов далі – селянам не видавався жоден документ ні по цукристості буряка, ні по дегестії, ні по кількості зданого буряка. Увесь буряк, який виростили і здали на заводи І.Гути селяни, було оформлено на підприємства «Мрії». Цим самим відшкодовано сотні млн. гривень ПДВ.

Сотні тисяч га земель запасу, резервного фонду, земель з історичними та археологічними пам’ятками використовуються «Мрією» без відповідних висновків, погоджень та укладених договорів (за вказівкою зверху або за «щедрим проханням»), що є причиною недоотримання місцевими сільськими бюджетами загалом близько 3 млн. грн. щорічно.

За офіційною інформацією, багатопрофільний агрохолдинг «Мрія», контрольований родиною Ющенко та українських бізнесменів Гутів, у 2008 році через зареєстровану на Кіпрі компанію Mriya Agro Holding Plc привернув 90 млн. дол. шляхом продажу на Франкфуртській біржі 20% акцій. Проте, мало хто знає, що під час підготовки до виходу компанії «Мрія» на франкфуртську торгову біржу шляхом масових фальсифікацій було спотворено дані про прибутковість фірми. Буквально за 3 роки через фірми-одноденки було перекинуто близько 5 млн. доларів США, що дало змогу за один тільки рік сфальшувати оборот компанії з 20 млн. до 200 млн. доларів, її прибутковість довести до 40 млн. доларів США на рік, а ціну самої компанії завищити в 2 рази. Для більшої ймовірності виходу на німецьку біржу І.Гута сфальшував і фактичну кількість земель, що перебували в користуванні компанії – з 68 тис. га (дані ЦСУ) до 120 тис. га. Кожен рік це число було своєрідним повзунком фальшування фактичної вартості компанії. Вже на кінець 2011 року по чотирьох західноукраїнських областях за «Мрією» було задекларовано 250 тис. га, хоча фактично зареєстровано 104 тис. га.

У такий самий спосіб було сфальшовано звітні матеріали для отримання у 2011 році кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку в розмірі 25 мільйонів доларів. У цьому випадку окрім існуючих активів під заставу компанія дала посіяний у 2011 році і ще не зібраний врожай 2013 – 2016 років. За це новий «колега по бізнесу» І.Гути директор ЄБРР по агро бізнесу Гілс Меттетал отримав у «подарунок» 1 млн. доларів США.

Окремо слід зупинитися на завищенні урожайності. Для прикладу, у 2010 році середня врожайність озимої пшениці та жита становила 15 цнт з га, а іноземним інвесторам І.Гута відзвітував про показник у 56 цнт з га. Таким чином збільшено товарооборот та прибутковість підприємства. А лише прописаною в звітах за кордон великою ціною на буряк в межах 1000-1200 грн. за тонну «Мрія» нібито отримує надприбутки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
Більш ніж півтора року батько загиблого школяра Володимир Кулак бореться за те, щоб за лікарську помилку, ціною в життя його сина Романа, відповіли винні. Показує ІНТБ. Скоро, сподівається батько, справою займеться Феміда. До того ж, вже звільнили інфекціоніста, відсторонили хірурга, а тепер позбавили повноважень й головного лікаря Жидачівської лікарні, де лікували хлопчика.
Суспільство
Повідомлення про зникнення краянки надійшло 15 лютого до Тернопільського відділу поліції. З проханням знайти матір до правоохоронців звернулася мешканка обласного центру.  Працівники поліції розшукали краянку в сусідній області.  Об’єктом злочинних посягань жінка не стала.  Поліцейські висловлюють вдячність краянам за небайдужість та активну громадянську позицію.
Кримінал
Відкупитись за 6 тис доларів. Вчора у Тернополі в центрі міста затримали чоловіка-вимагача. За те, що змусив свого друга дати хабара - підозрюваному грозить від 3 до 7 років тюрми. Показує Тернопіль1. Шість тисяч доларів США вимагав від тернополянина інший житель обласного центру. Зустрітися чоловіки домовилися в центрі Тернополя. Під час передачі більшої частини коштів, а саме 5200 доларів, підозрюваного піймали. За словами начальника Головного управління...
Суспільство
Мешканці п’ятиповерхового будинку на вулиці Злуки,19 живуть як на пороховій діжці. Всередині – цвіль та пліснява, а зовнішня стіна будинку взагалі обвалюється. Фахівці дають їй місяць-два. Дві дерев'яні балки - це все на чому тримається другий поверх сімейного гуртожитку. Кілька тижнів тому частина капітальної стіни обвалилася: цегла просто посипалася вниз.  Директор підприємства ПП "ТернопільКомСервіс" Юрій Вересюк пояснює, що стіна була від початку непра...
Кримінал
Факт крадіжки деревини твердих порід дерев, а саме дуба і граба, виявили на території Шумського району в заказнику «Суразька дача». Правоохоронці встановили, що до цього причетні двоє жителів села Сураж. Чоловіки поцупили порізану лісівниками деревину і збули її односельцю за декілька сотень гривень. Інформацію про подію внесена в Єдиний облік, вирішується питання про притягнення чоловіків до відповідальності.
Суспільство
На бульварі Данила Галицького встановили обмежувачі. На одній з алей, куди регулярно заїжджали тернополяни приватним транспортом, встановили тринадцять обмежувачів – напівсфер. Як повідомив головний спеціаліст відділу інженерно-транспортної інфраструктури управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської  ради Ігор Бойчук, роботи виконані на доручення міського голови. Влаштування обмежувачів не перешкоджає заїзду...
Суспільство
Тернопільська співачка Мар’яна Нестайко розпочала благодійний збір коштів на свій омріяний кліп до пісні "Андреналін". Про це дівчина написала на своїй сторінці у соцмережі.  Для здійснення її мрії потрібно 10 000 доларів США. «Друзі, пишу номер своєї картки Приват банку 5168 7551 0131 0320 Збираю кошти на кліп "Андреналін", хто має бажання і можливість долучайтесь і дві гривні буде добре, так помаленько потрібну сумма в розмірі 10 000 доларів. Може якраз...
Суспільство
Завтра, 21 лютого, “Бункермуз” запрошує вас на відкриття експозиції молодого художника Андрія Пілата «Виставка номер три». Відкриття о 19:00. Уже два роки художник збирає пластикові відходи на сміттєзвалищах і вулицях: HDPE2 — пластик високого тиску та LDPE4 — пластик низького тиску. Цей матеріал має широку кольорову гаму, що важливо у творчості, а також спонтанний, що є теж цікавою властивістю. І хоча пластик доступний, це не робить процес створення елеме...
Екологія
З 22 лютого похолодання в Україні знову посилиться: через вплив холодного атмосферного фронту у четвер, 21 лютого 209 року, в Україні місцями пройде мокрий сніг. Як повідомляє "Погляд" із посиланням на прогноз погоди синоптика Наталії Діденко. "21 лютого фронт принесе вже мокрий сніг на схід та північний схід. Дощ перейде у мокрий сніг, бо очікується зниження температури повітря. На решті території завтра без особливих опадів, хіба що на заході покапає нев...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!