• Головна
  • Як не підчепити коронавірус у потягу: корисні поради від Уляни Супрун
14:28, 23 липня 2020 р.
1

Як не підчепити коронавірус у потягу: корисні поради від Уляни Супрун

Минулого тижня Укрзалізниця почала продавати всі місця в пасажирських потягах далекого сполучення. Екс-міністр охорони здоров’я Уляна супрун вважає, що це не найкраще рішення, адже йдеться про закритий простір, де фактично неможливо дотримуватися фізичної дистанції, на додачу з поганим доступом свіжого повітря.

"Важливо пам’ятати, що вірус нікуди не зник з нашого життя. І такі рішення можуть створювати хибну думку, що все вже все гаразд. Але це не так. Зараз формат подорожей починає змінюватися, і до цього потрібно звикати", – написала Супрун на своїй сторінці в Фейсбуці.

Відтак запропонувала  добірку порад про що варто подбати, якщо вирішили кудись поїхати.

Перше правило: якщо ваша подорож не є нагальною, краще її відкласти на певний час. Будь-яка поїздка потягом, літаком, автобусом чи навіть власним авто передбачає контакт з новими людьми в незнайомих умовах, де, ймовірно, може не бути можливості помити ретельно руки чи дотримуватися фізичної дистанції від інших. Це підвищує ризики підхопити вірус SARS-CoV-2. Це особливо небезпечно, якщо ви плануєте візит до батьків чи родичів старшого віку, які мають хронічні хвороби і знаходиться у зоні ризику мати тяжкий перебіг COVID-19. Важливо бути обережним, аби не “привезти” вірус із собою та не наражати на небезпеку своїх близьких.

Друге правило: в жодному разі не подорожуйте, якщо почуваєтеся погано і маєте симптоми, наприклад, підвищену температуру, кашель і нежить. Це очевидна порада, але багатьом людям властиво переносити хворобу на ногах чи ігнорувати симптоми.

Третє правило: якщо все ж вирішили кудись виїхати, завжди перевіряйте умови в’їзду в країну. Це можна зробити на сайті Міністерства закордонних справ: 

Або ж на офіційних сайтах посольств. Зараз ситуація дуже мінлива, в деяких країнах є окремі вимоги, як-от зробити ПЛР тест та мати з собою його результати, заповнити певні онлайн форми чи обов’язково мати страховий поліс. Їх треба перевірити заздалегідь.

Четверте: дізнайтеся більше про заходи безпеки, яких дотримується перевізник. Приміром, деякі авіакомпанії надсилають сповіщення своїм пасажирам про те, які заходи вони вживають для зменшення ризиків поширення вірусу чи інформують про нові правила в салоні. Тож обирайте найбільш надійного перевізника, який дбає про безпеку своїх пасажирів і дотримується необхідних рекомендацій.

Якщо є така можливість, обирайте транспорт, де можливо дотримуватися дистанції або контактувати лише з близькими вам людьми, наприклад, подорож автомобілем.

У подорожах літаком є свої переваги. В більшості сучасних повітряних суднах працюють HEPA-фільтри, які забезпечують повну зміну повітря всередині близько 20-30 разів на годину, та фільтрують частинки бактерій і вірусів. 

Однак, дотримуватися дистанції може бути складно, і, можливо, вам доведеться сидіти біля незнайомих людей годинами чи очікувати в чергах в аеропорту. Зважуйте всі ризики.

Що варто також зробити, крім зазначених вище правил?

▪ Зателефонуйте чи напишіть заздалегідь у місце куди збираєтеся, щоб отримати додаткову інформацію чи дізнатися, чи воно взагалі працює. Тепер це має стати нормальною практикою, аби уникнути зайвих контактів під час поїздки.

▪ Візьміть із собою достатньо спиртовмісного антисептика, серветок, маски для обличчя (їх необхідно одягати в місцях скупчення людей чи у транспорті), антисептиком у пляшечці, яким ви зможете обробляти поверхні у разі потреби, якщо можете також візьміть електронний термометр.

▪ За змоги візьміть достатньо їжі для перекусів та води, аби зменшити необхідність заходити в супермаркет в транзитних місцях чи під час зупинок (в аеропорту чи на заправці).

▪ Візьміть необхідні ліки. Особливо, якщо плануєте активний відпочинок далеко від цивілізації. Тут є чекліст про що варто подбати: https://bit.ly/2WL9Udf

▪ Використовуйте безготівкові опції оплати всюди, де це можливо. Загалом прогнозують, що подорожі стануть безконтактними в найближчому майбутньому. 

▪ Якщо збираєтеся на відпочинок біля води, пам’ятайте, що поки не існує доказів передачі вірусу через воду. Як і того, що ультрафіолетове проміння знищує вірус. 

Насамкінець — дотримуйтеся базових правил де б ви не були — фізичної дистанції у 1,5-2 метри, ретельно мийте руки щонайменше 30 секунд, використовуйте антисептик, де миття рук неможливе, дотримуйтеся етикету кашлю і чхання (у згин ліктя чи серветку), не торкайтеся обличчя брудними руками, одягайте маску правильно там, де дотримання фізичної дистанції неможливе. Йдеться не лише про вашу безпеку, але й безпеку та прояв поваги до людей навколо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#маска #залізниця #пасажири #Супрун #поради

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
ірина Ж.
24 липня 2020 р., 19:45
Вона ще тут!
Оголошення
live comments feed...