• Головна
  • "Карта поляка": у МЗС Польщі підрахували кількість заявок поданих українцями за останнє півріччя
11:25, 27 липня 2020 р.
16

"Карта поляка": у МЗС Польщі підрахували кількість заявок поданих українцями за останнє півріччя

Від 2008 року в МЗС Польщі прийняли 133 468 заявок щодо отримання цього документа.

Впродовж першого півріччя 2020 року 2 905 українців звернулися до консульських установ Республіки Польща щодо видачі їм "карти поляка".
Про це повідомили у польському Міністерстві закордонних справ, пише "Укрінформ".

Його власники користуються правами відповідно до закону "Про карту поляка", ухваленого Сеймом Польщі 7 вересня 2007.
Документ видається на 10 років, але вона не заміняє візи і не дає право на постійне проживання в Польщі.

Довідково:
Карта поляка підтверджує приналежність особи до польського народу поза межами історичної батьківщини та надає власнику наступні права:
безкоштовно отримати візу на перебування, що дає право на багаторазовий перетин кордону Республіки Польща;
легально працювати на території Республіки Польща без необхідності отримувати дозвіл на роботу;
займатися в Польщі підприємницькою діяльністю на таких же підставах, що і польські громадяни;
користуватися у Польщі безкоштовною системою освіти на початковому, середньому і вищому рівнях на таких самих засадах, як польські громадяни, і одночасно звертатися за фінансовою допомогою й стипендіями, призначеними для іноземців, які навчаються у Польщі;
у невідкладних випадках користуватися у Польщі безкоштовною медициною на таких самих засадах, як польські громадяни;
користуватися 37-відсотковою знижкою на залізничний проїзд на території Польщі;
безкоштовно відвідувати державні музеї у Польщі;
у першочерговому порядку претендувати на отримання фінансових коштів, призначених на підтримку поляків за кордоном, з бюджету польської держави або з бюджету місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що за даними Міністерства охорони здоров'я, Польща перебуває у "зеленій зоні" за показником захворюваності на новий тип коронавірусу COVID-19. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#проживання #карта_поляка #статистика

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Comment
27 липня 2020 р., 11:56
Українці та поляки - це близькі слов'янські народи Європи.   Польські князі часто були споріднені з руськими князями, особливо їх галицькі гілки.    В 1259 і 1287 роках монголо-татари здійснили кілька походів на Галицько-Волинську державу і на Польщу, але їм НЕ ВДАЛОСЬ ОПАНУВАТИ ЦІ ЗЕМЛІ.  У нас не було голодоморів, "октябрскіх" революцій.    Найвищі наші МОРАЛЬНІ АВТОРИТЕТИ  - це Папа Римський Іван Павло ІІ та Митрополит Андрей Шептицький - походили з українсько-польських родин.  Іван Павло ІІ по національності батька був поляком, а по національності матері українцем,  Митрополит Андрей Шептицький по національності батька був українцем, а по національності матері поляком.
.
27 липня 2020 р., 12:17
Саме в Україні та в Польщі сформувались найчисленніші польські-українські етноси в межах українського-польського етнічного масиву.
.
27 липня 2020 р., 12:49
У Польщі зросла кількість українсько-польських шлюбів. Українки все частіше виходять заміж за поляків. Також збільшується число народжених у Польщі українками дітей. Про це повідомляє газета та портал “Наш вибір” з посиланням на Польське радіо. В Польщі живуть, працюють і навчаються сотні тисяч (!) українців.  Живуть без якихось проблем, у приязному гостинному середовищі. Це рідкість, щоб в Польщі хтось заповзявся роздмухувати ворожнечу проти України(крім проплачених ворогом провокаторів), а навпаки – є люди, які перекладають книжки з української, запрошують українських студентів на програми обміну, організовують конференції  й збирають допомогу для АТО.  У школах польського міста Вроцлава викладатимуть українською мовою. Зазначається, що ці заходи – відповідь міської влади на зростання числа українців.  «Найбільшою групою іноземців у Вроцлаві є українці і саме до них, перш за все, були спрямовані міські програми підтримки», - сказав Рафал Дуткевич, президент Вроцлава.      http://tyzhden.ua/News/171802
Кураж
29 липня 2020 р., 15:38
Тернопіль- це Польща!
Оголошення
live comments feed...